שיטת 12 הצעדים לגמילה מהתמכרויות

אם אתם מעוניינים בפתרון לבעיית התמכרות כלשהי שיש לכם, שיטת 12 הצעדים יכולה להתאים ולסייע לכם להיגמל. בואו ללמוד כיצד לסייע לעצמכם לעבור זאת בשלום!

 

למי השיטה מתאימה?

השיטה פותחה על ידי קבוצת "אלכוהוליסטים אנונימיים" (AA), כשיטה לגמילה מהתמכרות לאלכוהול. עם זאת, השיטה יכולה להתאים לכל סוג של התמכרות, ואף אומצה על ידי קבוצות גמילה מתחומים רבים – סמים, אכילת יתר, הימורים ועוד.

 

מהם 12 הצעדים בשיטה?

1. הודינו שאנו חסרי אונים מול האלכוהול, שאבדה לנו השליטה על חיינו.
2. הגענו לאמונה שכוח גדול מאתנו יכול להחזיר לנו את שפיות דעתנו.
3. החלטנו למסור את רצוננו ואת חיינו להשגחת אלוהים, כפי שאנו מבינים אותו.
4. עשינו חשבון נפש מוסרי, נוקב וחסר פחד.
5. התוודינו בפני אלוהים, עצמנו ואדם נוסף על טבעם המדויק של פגמינו.
6. היינו נכונים לחלוטין שאלוהים ישחרר אותנו מפגמים אלה באופיינו.
7. ביקשנוהו בענווה שישחרר אותנו מחסרונותינו.
8. עשינו רשימה של כל האנשים שבהם פגענו והיינו נכונים לכפר על כל מעשינו בפניהם כולם.
9. כיפרנו על מעשינו במישרין בפני אנשים אלו כאשר הדבר ניתן, פרט למקרים שמעשה זה יפגע בהם או באחרים.
10. המשכנו בחשבון הנפש, וכאשר שגינו, הודינו בכך מיד.
11. חיפשנו בדרך של תפילה והרהורים לשפר את הקשר ההכרתי שלנו עם אלוהים, כפי שאנו מבינים אותו, כשאנו מתפללים רק לדעת את רצונו עבורנו ומבקשים את הכוח לבצע זאת.
12. משעברה עלינו התעוררות רוחנית כתוצאה מצעדים אלה, ניסינו לשאת בשורה זו לאלכוהוליסטים וליישם עקרונות אלה בכל תחומי חיינו.

יש לציין כי מפתחי השיטה היו דתיים, ולכן הצעדים מתייחסים ברובם לאמונה בכוח עליון ומאופיינים ברוחניות רבה – אך הם יכולים להתאים לכל אדם (כפי שמשתמע מהניסוח "השגחת אלוהים כפי שאנו מבינים אותו").

 

מהם הערכים שעומדים בבסיס השיטה?

כפי שניתן לראות מרשימת 12 הצעדים, הערכים העיקריים בשיטה הם הכרה בכך שהתמכרות היא מחלה, ולכן יש לטפל בה מהשורש ובצורה יסודית ונרחבת – על ידי התנזרות מוחלטת מההתמכרות.

השיטה מבוססת על הכרה עצמית של האדם בכך שהוא מכור, ולשם כך נדרש ממנו חשבון נפש עמוק וכפרה על מעשים מהעבר. ההנחה היא שגם לאחר הגמילה, יש להמשיך ולהיות מודע לכך שההתמכרות עשויה לחזור – ולכן יש להיות בבקרה עצמית מתמידה. לרוב השיטה מועברת במסגרת קבוצתית, כך שלכל מכור יש תמיכה ממכורים נוספים בזמן תהליך הגמילה שלהם.

 

האם השיטה עובדת?

ישנם נתונים לפיהם 75% מאלו שניסו את השיטה ברצינות – הצליחו להיגמל מההתמכרות. זוהי שיטה מוכרת ורווחת ברחבי העולם, ומיליוני אנשים כבר נגמלו מהתמכרויותיהם בעזרתה.

עם זאת, יש לציין כי השיטה אינה מהווה תחליף לטיפול פסיכיאטרי או פסיכולוגי. עוד פרטים תמצאו באתר: https://www.gmila.org.il.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ציפור
כללי
תרגום מסמכים רפואיים

תרגום מסמכים רפואיים, הינו תחום חשוב שהצורך והביקוש אליו עולים ככל שהרפואה מתפתחת ויותר מדינות צורכות תרופות, מוצרים וייעוץ רפואי שיש צורך לתרגם בכדי שיוכלו להבין אותם ולהשתמש בהם. מסמכים

קליניקה
רפואת שיניים
כיצד להתכונן להשתלת שיניים?

קבלת החלטות זה הדבר אשר מבחין אותנו מהחיות. היכולת לנתח סיטואציה, להבין מה עומד מאחוריה ולקבל החלטות מבוססות זה אחד המעלות הגדולות ביותר של בני אדם. זה נכון כאשר הדבר

סמים ראשית
קנאביס וCBD
כמה עולה תהליך הגמילה מסמים

תהליך הגמילה מסמים הוא מסע, הוא מסע שלכם אל מול עצמכם ואל תוך עצמכם, גם אל תוך החלקים הפחות נעימים שקיימים בכולנו. במהלך המסע של גמילה מסמים אתם תחוו את