אימון בחדר כושר – יתרונות וחסרונות

מתלבטים האם להתאמן בחדר כושר? חקרנו, בדקנו והגענו למסקרנות אשר יאפשרו לכם לשקול את האפשרות להירשם לחדר כושר ולהתחיל להתאמן, בהתאם ליתרונות ולחסרונות אותם נציג במדריך הבא.

 

אימון בחדר כושר: מדוע מדובר ביתרון?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה במספר הנרשמים לחדרי הכושר, וזאת בשל העובדה כי חדרי הכושר כפי שהכרנו בעבר השתנו ללא הכר. מדובר בחדרי כושר אשר הם קומפלקסים אשר כוללים לא רק מכשור מתקדם וכן ציוד לחדר כושר מהשורה הראשונה, אלא גם מגוון חוגים וכן בריכות שחייה, סאונות וכן מתחם הסעדה עם אוכל בריאותי ושיקיים טריים אותם ניתן לרכוש לפני או אחרי האימון, בעלות כספית אטרקטיבית.  מדובר בנקודה חשובה עליה יש להתעכב, מפני שהיום ניתן להירשם לחדרי כושר מתקדמים וחדשים בעלות חודשית נוחה למדי, זאת בשל התחרות העזה בענף ופתיחה של חדרי כושר מוזלים. תודות לכך, היכולת של כל אחד לרכוש מנוי הפכה לזמינה מאי פעם. יתרון בולט של אימון בחדר כושר נוגע לעובדה כי מדובר בדובר באימון מפוקח אשר נעשה בליווי של מדריכי חדרי כושר מיומנים, ולכן הסיכון לפציעות יורד באופן משמעותי. יתרה מכך, רוב מכוני הכושר מציעים כיום לרשות קהל המתאמנים שורה של אנשי מקצוע אשר בונים בעבור המתאמן תוכנית אימון פרטנית המותאמת למצבו הרפואי וכן הרקע בספורט, כחלק מבנייה של תוכנית אימונים המבוססת על סרגל מאמץ. בנוסף, אימון בחדר כושר מהווה בעבור מתאמנים רבים מסגרת של מוטיבציה חיובית, כחלק משגרת אימונים וכן הכרות עם מתאמנים ומאמני כושר אשר מספקים מעבר למסגרת האימונים גם מסגרת חברתית בה נוצרות חברויות ואפילו היכרות, ולכן מדובר ביתרון בולט של אימון בחדר כושר. לא ניתן להתעלם גם מהקדמה הטכנולוגית של מתקני כושר, כחלק מהתקנה של עזרים מתקדמים אשר מציגים בזמן אמת נתונים, מספקים מסקנות ובהתאם לכך משוב ואף המלצות לשיפור האימון, לאורך זמן. לכן, הרשמה לחדר כושר מהווה מסגרת אידיאלית בעבור מתאמנים אשר מעוניינים לסגל איכות חיים מצוינת המבוססת על ביקור קבוע, וכן ניהול אורח חיים בריא.

איש מתאמן

 

מהם החסרונות של אימון בחדר כושר?

לעומת זאת, לא ניתן להתעלם מהנתונים אודות אי מימוש המנוי בחדר הכושר. למעשה, הנתונים מצביעים על כך כי אלפי רשומים לחדר כושר מבקשים לבטל בתום השנה, כחלק מאי מימוש המנוי במלואו. בנוסף, מכוני כושר עשויים לחוות שעות עומס עם מספר מתאמנים רב, בעיקר בשעות הערב. שנית, לעיתים המוטיבציה להתאמן בחדר כושר נעוצה בסטאטוס חברתי, ולכן האימון לעיתים נעשה מתוך מטרה של רושם ופחות מטרה בריאותית, ולכן מדובר לא רק בבזבוז של כסף אלא גם בחשיפה גבוה לפציעה בזמן האימון או לאחריו. לכן, חשבו היטב מהן המטרות והאם אכן תתמידו בהגעה למכון.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אישה יפה
אסתטיקה
איך להראות צעירה יותר במספר שלבים

את מוצאת את עצמך מביטה במראה יום אחרי יום ומגלה עוד ועוד קמטים? אותם פנים יפות שבעבר היו לך נראות לך בעיקר מבוגרות, שלא לומר זקנות? אם כך, ברור מדוע

עמוד שידרה
בריאות
כיצד לשמור על בריאות הגב בנהיגה ברכב?

מאחר שכולנו מבלים לא מעט זמן מאחורי ההגה ובעמידה גם בפקקים, חשוב לדעת כיצד לשמור על הגב שלנו. אנחנו מזמינים אתכם להכיר טיפים לשמירה על הגב בזמן נהיגה ובזמן עמידה