המדריך המלא להסרת נקודות חן

הסרת נקודות חן היא הליך רפואי מקובל ונפוץ, אשר מתבצע משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא אסטטית, רצון של המטופל או המטופלת להסיר נגע עורי חריג או גדול. הסיבה השנייה, היא אבחון ומניעה של מלנומה עורית. מלנומה היא סרטן קשה, עם נטייה לשלוח גרורות לאיברי גוף שונים. בדיקה קבועה אצל רופא עור, יכולה לסייע לאתר נקודות חריגות ולהסירן, וכך למנוע סכנה גדולה.

 

מהי מלנומה ומדוע מדובר בגידול מסוכן?

העור האנושי בנוי משלוש שכבות. בשכבה העליונה, קיימים תאים בשם מלנוציטים, תאים אשר תפקידם הוא הפרשה של פיגמנט, הצובע את העור. בין בני אדם בעלי גוון עור כהה ולבן, אין הבדל בכמות המלנוציטים, אלא בכמות הצבע, או המלנין שהם מייצרים. כאשר אחד מהתאים המלנוציטים מתחיל להתרבות יתר על המידה, מתקבלת נקודת חן. נקודת החן הזו איננה גידול פעיל, אבל היא בעלת פוטנציאל להשתנות ולהפוך לגידול ממאיר, בשם מלנומה. בשונה מגידולים אחרים, מלנומה היא גידול שאינו תחום בשלבים הראשוניים, ולכן יתכן שכבר כאשר הוא מופיע, יהיו גרורות במקומות מרוחקים אשר יקשו על הטיפול הרפואי. הדרך להימנע ממלנומה היא חשיפה מבוקרת וזהירה לשמש, ומעקב סדיר אצל רופא עור לבדיקת כלל נקודות החן בגוף.

 

איך מתבצעת הסרת נקודת החן?

הסרת נקודות חן היא הליך רפואי פשוט ומהיר. כדי להימנע מכאב, ההסרה מתבצעת תוך שימוש בהרדמה מקומית, המוזרקת לעור המטופל. ההרדמה המקומית מאפשרת סיום של ההליך ללא כאב, וחזרה עצמאית הביתה זמן קצר אחרי הכניסה לטיפול. מאחר ולא מדובר בהרדמה מלאה, הדורשת זמן ארוך והתאמה מסובכת, מדובר בהליך רפואי כירורגי מהיר וקל. בהתחלה, הרופא יבצע חתך מסביב לנקודת החן, כאשר הוא מקפיד לעבור את שלוש שכבות העור כדי לוודא הסרה מלא של נקודת החן. לאחר מכן ירים הרופא את העור עם נקודת החן, ויתפור את השאריות זו לזו. לאחר סיום התפירה, ייחבש המקום באופן מלא, ועל המטופל להשאיר את התחבושת במשך ימים בודדים. לאחר מספר שבועות, בדרך כלל שבועיים או שלושה, על המטופל להגיע להסרת התפרים במרפאה, ובכך למעשה העבודה הסתיימה. נקודת החן שהוסרה תישלח לבדיקת פתולוג, אשר יחתוך אותה לחתכים דקים, ויביט מבעד למיקרוסקופ כדי לזהות אי סדירות בתאים המצביעה על גידול סרטני.

 

יש הבדל בין הסרה של נקודות חן קטנות לגדולות

לעיתים קרובות, כאשר מדובר בנקודת חן גדולה מאוד, יש שאיפה להסיר אותה גם מסיבות אסטטיות בלבד. לעיתים קרובות, מדובר בשאיפה שאי אפשר לתת לה מענה. נקודות החן הגדולות, משתרעות פעמים רבות עמוק אל תוך העור, ולכן ההסרה שלהן עשויה לייצר מפגע אסטטי גדול אף יותר מהן. על הרופא לייצר חתך רחב ועמוק כדי להסיר את הנקודה, ולכן לעיתים הצלקת תהיה גדולה במיוחד.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מכור
שירותי בריאות
שיטת 12 הצעדים לגמילה מהתמכרויות

אם אתם מעוניינים בפתרון לבעיית התמכרות כלשהי שיש לכם, שיטת 12 הצעדים יכולה להתאים ולסייע לכם להיגמל. בואו ללמוד כיצד לסייע לעצמכם לעבור זאת בשלום!   למי השיטה מתאימה? השיטה

אישה מחזיקה עדשה
שירותי בריאות
עדשות מגע – כך מזמינים דרך האינטרנט

עד לא מזמן הייתם רגילים לקנות את עדשות המגע שלכם בסופר פארם על יד הבית? או בכל חנות אחרת שמוכרת מוצרים דומים? אם כך, ברור מדוע אתם מחפשים פתרון יצירתי

המדריך המלא להסרת נקודות חן

הסרת נקודות חן היא הליך רפואי מקובל ונפוץ, אשר מתבצע משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא אסטטית, רצון של המטופל או המטופלת להסיר נגע עורי חריג או גדול. הסיבה השנייה,

ילדת עובר טיפול
שירותי בריאות
המדריך המלא על טיפול שורש

חזרתם לפני כמה ימים מבדיקה אצל רופא השיניים והוא קבע שאתם צריכים לעבור טיפול שורש? תוהים במה דברים אמורים? זקוקים למידע? עיינו במאמר שלפניכם וקבלו את כל התשובות בנושא.