טיפול בדיכאון שלאחר לידה

ע"פ הערכות, אלפי נשים בישראל חיות במציאות בלתי אפשרית אשר מקורה בדיכאון שלאחר לידה. כיצד ניתן לטפל בדיכאון שלאחר לידה? להלן כל הפרטים.

דיכאון שלאחר לידה – זכרי שאת לא לבד

דיכאון שלאחר לידה הינה תופעה מוכרת לספרות הרפואית, וזאת לאור העובדה כי ע"פ הסטטיסטיקה היבשה 10%-15% יחוו דיכאון שלאחר לידה, לעיתים זמן קצר לאחר הלידה ולעיתים גם תקופה ארוכה לאחר מכן. למעשה, נשים רבות אינן מודעות לעובדה כי הן סובלות מדיכאון לאחר לידה ומרגישות כנשים "פגומות" אשר אינן מצליחות להיקשר לתינוק, אולם חשוב להבהיר כי דיכאון שלאחר לידה אשר איננו מאובחן ומטופל עשוי לגרום במקרים קיצונים גם לפגיעה פיזית או נפשית בתינוק, כאשר נשים רבות אשר אובחנו כסובלות מדיכאון לאחר לידה מדווחות על מחשבות קשות מאוד כנגד התינוק או עצמן, אי יכולת להיקשר, תחושה של חוסר אונים, עצבנות, חרדה, חוסר מנוחה, כעס ואגרסיביות וכן תחושת ניכור קשה. יחד עם זאת, לאור העובדה כי המודעות לדיכאון לאחר לידה עלתה באופן משמעותי לאור דיווחים בתקשורת של נשים רבות אשר דיווחו על התחושות שלהן, וזאת במטרה לעודד נשים לגשת לרופא ולבצע טיפול בדיכאון ובכך להשיב לעצמן את חייהן.

אישה עצובה

כיצד מאבחנים דיכאון שלאחר לידה?

אבחון של דיכאון שלאחר לידה יכול להתבצע באמצעות רופא, אחות או צוות רפואי אשר מטפל ביולדת, וזאת מתוך מטרה לשקף לה את מצבה ולאבחן האם אכן מדובר בדיכאון שלאחר לידה. חשוב לציין שלא כל הנשים סובלות מדיכאון לאחר לידה באופן חמור, אלא בדרגות שונות אשר ניתנות לטיפול הן מבחינה תרופתית והן מבחינה נפשית. חשוב לזכור כי ללא טיפול מתאים מצב המטופלת עשוי להחמיר באופן משמעותי עד לכדי דיכאון אשר מלווה שנים רבות גם לאחר הלידה, כאשר ניכור הורי הוא אחד התופעות הבולטות אשר מתרחשות לאחר דיכאון. יתרה מכך, נשים רבות אשר חוו דיכאון שלאחר לידה דיווחו על פירוק מערכת היחסים, תחושה אישית קשה וכן דיכאון אשר השפיע באופן משמעותי על עבודתן וסגנון חייהן, ולכן ישנה חשיבות עליונה לקבלת ייעוץ בעבור אבחון של דיכאון ולאחריו טיפול אשר יאפשר להשיב את החיים למסלולם, כאשר אחד הטיפולים אשר נחשבים לפורצי דרך בתחום של דיכאון שלאחר לידה הינו טיפול CBD.

טיפול CBT ממוקד לצורך טיפול בדיכאון שלאחר לידה

טיפול CBT הינו טיפול ממוקד וקצר מועד אשר נועד להוביל את האישה אשר סובלת מדיכאון שלאחר לידה להתמדדות עם בעיות רגשיות אשר נובעות כתוצאה מהדיכאון. מדובר בטיפול שבועי אשר במסגרתו המטופל והמטפל מנהלים שייח פתוח בכדי להימנע ממחשבות שליליות ולטפל בדיכאון עצמו באופן ממוקד ותוך שימת דגש על הרגשות והתחושות. לקבלת פרטים נוספים אודות הטיפול ותיאום פגישת ייעוץ, היכנסו עכשיו לאתר בטיפול.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סמים ראשית
קנאביס וCBD
כמה עולה תהליך הגמילה מסמים

תהליך הגמילה מסמים הוא מסע, הוא מסע שלכם אל מול עצמכם ואל תוך עצמכם, גם אל תוך החלקים הפחות נעימים שקיימים בכולנו. במהלך המסע של גמילה מסמים אתם תחוו את