האם ישנם יתרונות בריאותיים בענידת תכשיטי כסף

מאז ומקדם האמינו בני אדם בתכונות הריפוי של מתכות שונות וחומרים שונים. זאת, עוד לפני שהתגלו צמחי המרפא ועוד בטרם נעשה ולו הניסיון הראשון להפיק מהם תרופות בריכוז גבוה, לטיפול במחלות שונות או בתסמינים שונים. ואולם בין כל המתכות ובין כל החומרים שבני אדם בכלל ומומחים לבריאות בפרט מאמינים ביכולת שלהם להשפיע לטובה, בולטות במיוחד התכונות החיוביות של תכשיטי הכסף וההשפעה החיובית שלהם על כל מי שעונד אותם. מהי העצם המתכת המכונה כסף? מהם היתרונות המיוחסים למתכת הזאת, הן מבחינה הבריאותית והן בכל מה שקשור בשיפור ההרגשה הכללית של מי שעונד תכשיטי כסף? כל התשובות בהמשך המאמר.

גורמה כסוף
גורמה כסוף

כסף – מה זה בעצם

הכסף, (בלטינית – Argentum) הינו סוג של מתכת, שעם השנים הפכה לאחת המתכות היותר יקרות וגם היותר שימושיות. אחת התכונות הבולטות של הכסף הינה המוליכות החשמלית והעובדה שמדובר במתכת שהיא מוליכת חום מצוינת – טובה יותר ממרבית המתכות האחרות. אותה מוליכות גבוהה היא למעשה החוט המקשר את המתכת הזאת לתועלת הרפואית המיוחסת לה, כפי שיפורט בהמשך המאמר. בניגוד למתכות אחרות, הכסף עובר תהליך של חמצון ויכול עקב תהליך זה לשנות את הצבע שלו. באשר לשימושים של הכסף – המתכת הזאת משמשת או יותר נכון שמשה בעבר לייצור מטבעות. בנוסף, נעשה בה שימוש רחב לייצור כלי בית ומטבח. זאת, בעקבות השילוב המוצלח שבין עמידות גבוהה ליוקרה. בנוסף, כסף משמש גם לייצור תכשיטים כמו טבעת אירוסין ושרשרת יהלום וגם לפעולות שאינן קשורות בהכרח בעולם בתכשיטים – כמו סיוע בהורדת גשם בעקבות פיזור יודיד הכסף על עננים, מה שהופך אותם לענני גשם.

היתרונות הבריאותיים של הכסף

למרות שיש חילוקי דעות בין מומחים שונים ברפואה באשר לעוצמת ההשפעה החיובית של הכסף מהבחינה הרפואית, אין כמעט עוררין על העובדה שהמתכת הזאת יכולה, בצורות ובאופנים שונים, לסייע לאדם לשפר את הבריאות שלו או לכל הפחות לשמור עליה. המוליכות הגבוהה של כסף היא אמנם בעייתית מבחינה חשמלית, אבל היא מסייעת, לדעת מומחים רבים, לסלק אנרגיות אלקטרו מגנטיות מהגוף מצד אחד ולשפר את זרימת הדם בגוף מצד שני. יש מומחים הטוענים כי הכסף מסייע לגוף לשמור על טמפרטורה נכונה ומונע ממנו לספוח מחלות ווירוסים שונים, זיהומים ומחלות אחרות.

בנוסף לאמור לעיל, ישנן לא מעט הוכחות לכך שטבעות כסף מסייעות בתהליך ההתמודדות מול מחלות פרקים, שעלולות להשפיע לרעה על כל אחד, ובפרט על אנשים העוסקים באינטנסיביות בכתיבה או בהקלדה. שימוש נכון בכסף עשוי לייצר מחסום מפני מחלות שונות,, ולמנות היווצרות שלהן. עם זאת, חשוב לשים לב לעובדה שאותן התכונות ההופכות את הכסף לכל כך יעיל, עלולות לייצר אצל אחוז מסוים, נמוך אמנם, של אשים הרגישים לכך אלרגיה לכסף. לכן, לפני שמתחילים להשתמש בו באופן אינטנסיבי, מומלץ לבדוק תחילה את מידת הרכישות של המשתמש לחומר הזה.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סמים ראשית
קנאביס וCBD
כמה עולה תהליך הגמילה מסמים

תהליך הגמילה מסמים הוא מסע, הוא מסע שלכם אל מול עצמכם ואל תוך עצמכם, גם אל תוך החלקים הפחות נעימים שקיימים בכולנו. במהלך המסע של גמילה מסמים אתם תחוו את