יתרונות ההידרותרפיה לטיפול בכאבי גב

עבור לא מעט אנשים, הידרותרפיה היא הטכניקה המדויקת ביותר עבור טיפול בכאבי גב. הטיפול מתבצע בתוך מים, וניתן גם להפיק ממנו תועלת רבה במקרים של עבודה עם ילדים עם לקויות שונות על הספקטרום האוטיסטי.

בעוד שאנשים מסוימים ממהרים ליטול משככי כאבים, חלקנו האחר מעדיף לקבל טיפולים מסוג אחר לכאבי גב. הידרותרפיה הינו מקצוע טיפולי לכל דבר, ועל המטפלים להיות מוסמכים לבצע טיפולי הידרותרפיה לכאבי גב או עבור כל דבר אחר. במים, הרבה יותר קל לנוע ולשחרר את הכאב שלכם. במים התנועות הרבה יותר חופשיות, מה שמאפשר מתיחה טובה של השרירים, תנועתיות מוגברת ועוד. התנועתיות במים הרבה יותר קלה, אך יחד עם זאת גם יש את ההתנגדות של המים במשוואת הטיפול. ההתנגדות של המים גורמת לכך שהמתנועע (מקבל הטיפול) למעשה משחרר את הכאב ביתר קלות. כשאתם תרים אחר הידרותרפיסט מומלץ, כדאי תמיד לוודא כי מדובר בהידרותרפיסט עם המלצות, הסמכות רלוונטיות וכדומה. מרכז שי במים בוחר את צוות המטפלים בפינצטה, ואתם מוזמנים להתרשם ממגוון סוגי הטיפולים שהמתחם מציע למטופליו הקבועים.

גב תפוס

 

מה בעצם מתרחש בטיפול הידרותרפיה?

טכניקת הידרותרפיה נועדה בכדי להאריך את שרירי הגב ולשחררם מתפיסות. במקרים בהם אם חשים בכאבים עזים וממש לא יכולים להתכופף, קיים סיכוי טוב שבמים יהיה לכם הרבה יותר קל להתנועע ולשחרר את הכאב שנחת עליכם משום מקום.

בעקבות כך שהתנועתיות המתאפשרת במים היא מוגברת יותר מאשר מחוץ למים, ניתן גם לבצע שלל תרגילים מומלצים לשחרור כאב הגב. את אותם התרגילים שתעשו במים במהלך הטיפול, סביר להניח שלא תוכלו לבצע בעודכם יבשים על האדמה. הידרותרפיה נועדה בכדי לחזק את שרירי הגה באופן ניכר, כך שגם אם אתם לא סובלים כרגע מכאבי גב משמעותיים, עדיין כדאי להתעניין בפעילות של הידרותרפיה, מה שעשוי להוביל לחיזוק כללי של מערכת השרירים בגב. בעתיד, קיימת הסבירות שפחות תסבלו מכאבי גב אם תקפידו על שיעורי הידרותרפיה קבועים.

סוגי תרגילי הידרותרפיה

ישנם לא מעט תרגילים הניתנים לביצוע במהלך טיפול הידרותרפיה, ביניהם ניתן למשל למנות הליכה במים, שחיית גב, שחיית חזה מודרכת ועוד. בכל מקרה בו אתם בוחרים הידרותרפיסט, הקפידו לברר לפני כן מה הם התרגילים המומלצים עבורכם. תוכלו לברר מה התרגילים שכדאי לכם לבצע עם פיזיותרפיסט או עם הידרותרפיסט.

טכניקת הידרותרפיה נועדה לשנות שני דברים עיקריים: הן את המצב הפיזי והן את המצב התודעתי. כשאנשים סובלים מכאבי גב, הם הופכים לפאסיביים לחלוטין. אין אפשרות לזוז, אין אפשרות לנוע או להתכופף. זה מצב תודעתי. המצב התודעתי הזה משתנה במים ממצב תודעתי פאסיבי למצב תודעתי אקטיבי, מה שמסייע לאדם להפעיל את הגוף. בשורה התחתונה, נפש, גוף וחשיבה משולבים יחדיו. יתרון חשוב בהידרותרפיה, הוא ההנאה. מדובר בפעילות מהנה מאוד, ורוב האנשים לא יתנגדו לשעת שכשוך במים.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
העין בעירה
בריאות
מתי ניתן לטפל בגלאוקומה באמצעות לייזר?

גלאוקומה או ברקית בעברית היא מחלה נפוצה ואחד משלושת הגורמים הנפוצים ביותר לעיוורון באוכלוסיית העולם ובישראל בפרט. ישנן דרכים שונות לטיפול בגלאוקומה הנעות החל מטיפול תרופתי הכולל טיפות מסוגים שונים

דימוי עצמי נמוך ראשית
בריאות
איך לעלות דימוי עצמי נמוך

בטוחים שאתם היחידים שסובלים מדימוי עצמי נמוך? כלום לא הולך לכם? אתם מסתובבים עם תחושה שאתם לא מצליחים להביע את עצמכם? כדאי שתדעו: הדברים תלויים רק בידיים שלכם ובהחלט יש

שיטות להרזיה מהירה

כולנו היינו שם. הג'ינס לא עולה עלינו באותה קלות, החולצה פתאום קצת צמודה מדי ובאופן כללי הגוף שלנו מרגיש קצת שונה. ירידה במשקל מעסיקה אותנו תמיד, לקראת אירוע משמעותי, לקראת