יתרונות ההידרותרפיה לטיפול בכאבי גב

עבור לא מעט אנשים, הידרותרפיה היא הטכניקה המדויקת ביותר עבור טיפול בכאבי גב. הטיפול מתבצע בתוך מים, וניתן גם להפיק ממנו תועלת רבה במקרים של עבודה עם ילדים עם לקויות שונות על הספקטרום האוטיסטי.

בעוד שאנשים מסוימים ממהרים ליטול משככי כאבים, חלקנו האחר מעדיף לקבל טיפולים מסוג אחר לכאבי גב. הידרותרפיה הינו מקצוע טיפולי לכל דבר, ועל המטפלים להיות מוסמכים לבצע טיפולי הידרותרפיה לכאבי גב או עבור כל דבר אחר. במים, הרבה יותר קל לנוע ולשחרר את הכאב שלכם. במים התנועות הרבה יותר חופשיות, מה שמאפשר מתיחה טובה של השרירים, תנועתיות מוגברת ועוד. התנועתיות במים הרבה יותר קלה, אך יחד עם זאת גם יש את ההתנגדות של המים במשוואת הטיפול. ההתנגדות של המים גורמת לכך שהמתנועע (מקבל הטיפול) למעשה משחרר את הכאב ביתר קלות. כשאתם תרים אחר הידרותרפיסט מומלץ, כדאי תמיד לוודא כי מדובר בהידרותרפיסט עם המלצות, הסמכות רלוונטיות וכדומה. מרכז שי במים בוחר את צוות המטפלים בפינצטה, ואתם מוזמנים להתרשם ממגוון סוגי הטיפולים שהמתחם מציע למטופליו הקבועים.

גב תפוס

 

מה בעצם מתרחש בטיפול הידרותרפיה?

טכניקת הידרותרפיה נועדה בכדי להאריך את שרירי הגב ולשחררם מתפיסות. במקרים בהם אם חשים בכאבים עזים וממש לא יכולים להתכופף, קיים סיכוי טוב שבמים יהיה לכם הרבה יותר קל להתנועע ולשחרר את הכאב שנחת עליכם משום מקום.

בעקבות כך שהתנועתיות המתאפשרת במים היא מוגברת יותר מאשר מחוץ למים, ניתן גם לבצע שלל תרגילים מומלצים לשחרור כאב הגב. את אותם התרגילים שתעשו במים במהלך הטיפול, סביר להניח שלא תוכלו לבצע בעודכם יבשים על האדמה. הידרותרפיה נועדה בכדי לחזק את שרירי הגה באופן ניכר, כך שגם אם אתם לא סובלים כרגע מכאבי גב משמעותיים, עדיין כדאי להתעניין בפעילות של הידרותרפיה, מה שעשוי להוביל לחיזוק כללי של מערכת השרירים בגב. בעתיד, קיימת הסבירות שפחות תסבלו מכאבי גב אם תקפידו על שיעורי הידרותרפיה קבועים.

סוגי תרגילי הידרותרפיה

ישנם לא מעט תרגילים הניתנים לביצוע במהלך טיפול הידרותרפיה, ביניהם ניתן למשל למנות הליכה במים, שחיית גב, שחיית חזה מודרכת ועוד. בכל מקרה בו אתם בוחרים הידרותרפיסט, הקפידו לברר לפני כן מה הם התרגילים המומלצים עבורכם. תוכלו לברר מה התרגילים שכדאי לכם לבצע עם פיזיותרפיסט או עם הידרותרפיסט.

טכניקת הידרותרפיה נועדה לשנות שני דברים עיקריים: הן את המצב הפיזי והן את המצב התודעתי. כשאנשים סובלים מכאבי גב, הם הופכים לפאסיביים לחלוטין. אין אפשרות לזוז, אין אפשרות לנוע או להתכופף. זה מצב תודעתי. המצב התודעתי הזה משתנה במים ממצב תודעתי פאסיבי למצב תודעתי אקטיבי, מה שמסייע לאדם להפעיל את הגוף. בשורה התחתונה, נפש, גוף וחשיבה משולבים יחדיו. יתרון חשוב בהידרותרפיה, הוא ההנאה. מדובר בפעילות מהנה מאוד, ורוב האנשים לא יתנגדו לשעת שכשוך במים.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בקבוקון
בריאות
מהו שמן סיבידי?

ידע הוא כוח בחיים וככל שאנו יודעים יותר כך אנו חזקים יותר, מוצלחים יותר ויודעים יותר טוב כיצד לנהל את חיינו. לא סתם אנשים אשר לומדים באוניברסיטה זמן רב מרוויחים

אופנוע ראשית
בריאות
כמה מסוכנת לבריאות רכיבה על אופנוע

כל אדם יודע שרכיבה על אופנוע היא עסק מסוכן, רובנו בטוחים שהסיבה לכך היא אחוז הפגיעה והתמותה כתוצאה ישירה מתאונות, בין אם הן עצמיות או בין אם הן מערבות כלי

חזה
שירותי בריאות
ניתוח להגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה הוא הליך רפואי קוסמטי שבמהלכו מחדירים לרקמת השד שתל סיליקון ובעזרתו השד נראה גדול יותר מוצק ועומד. ניתוח להגדלת חזה לא משפיע רק על המראה החיצוני למרות