יתרונות ההידרותרפיה לטיפול בכאבי גב

עבור לא מעט אנשים, הידרותרפיה היא הטכניקה המדויקת ביותר עבור טיפול בכאבי גב. הטיפול מתבצע בתוך מים, וניתן גם להפיק ממנו תועלת רבה במקרים של עבודה עם ילדים עם לקויות שונות על הספקטרום האוטיסטי.

בעוד שאנשים מסוימים ממהרים ליטול משככי כאבים, חלקנו האחר מעדיף לקבל טיפולים מסוג אחר לכאבי גב. הידרותרפיה הינו מקצוע טיפולי לכל דבר, ועל המטפלים להיות מוסמכים לבצע טיפולי הידרותרפיה לכאבי גב או עבור כל דבר אחר. במים, הרבה יותר קל לנוע ולשחרר את הכאב שלכם. במים התנועות הרבה יותר חופשיות, מה שמאפשר מתיחה טובה של השרירים, תנועתיות מוגברת ועוד. התנועתיות במים הרבה יותר קלה, אך יחד עם זאת גם יש את ההתנגדות של המים במשוואת הטיפול. ההתנגדות של המים גורמת לכך שהמתנועע (מקבל הטיפול) למעשה משחרר את הכאב ביתר קלות. כשאתם תרים אחר הידרותרפיסט מומלץ, כדאי תמיד לוודא כי מדובר בהידרותרפיסט עם המלצות, הסמכות רלוונטיות וכדומה. מרכז שי במים בוחר את צוות המטפלים בפינצטה, ואתם מוזמנים להתרשם ממגוון סוגי הטיפולים שהמתחם מציע למטופליו הקבועים.

גב תפוס

 

מה בעצם מתרחש בטיפול הידרותרפיה?

טכניקת הידרותרפיה נועדה בכדי להאריך את שרירי הגב ולשחררם מתפיסות. במקרים בהם אם חשים בכאבים עזים וממש לא יכולים להתכופף, קיים סיכוי טוב שבמים יהיה לכם הרבה יותר קל להתנועע ולשחרר את הכאב שנחת עליכם משום מקום.

בעקבות כך שהתנועתיות המתאפשרת במים היא מוגברת יותר מאשר מחוץ למים, ניתן גם לבצע שלל תרגילים מומלצים לשחרור כאב הגב. את אותם התרגילים שתעשו במים במהלך הטיפול, סביר להניח שלא תוכלו לבצע בעודכם יבשים על האדמה. הידרותרפיה נועדה בכדי לחזק את שרירי הגה באופן ניכר, כך שגם אם אתם לא סובלים כרגע מכאבי גב משמעותיים, עדיין כדאי להתעניין בפעילות של הידרותרפיה, מה שעשוי להוביל לחיזוק כללי של מערכת השרירים בגב. בעתיד, קיימת הסבירות שפחות תסבלו מכאבי גב אם תקפידו על שיעורי הידרותרפיה קבועים.

סוגי תרגילי הידרותרפיה

ישנם לא מעט תרגילים הניתנים לביצוע במהלך טיפול הידרותרפיה, ביניהם ניתן למשל למנות הליכה במים, שחיית גב, שחיית חזה מודרכת ועוד. בכל מקרה בו אתם בוחרים הידרותרפיסט, הקפידו לברר לפני כן מה הם התרגילים המומלצים עבורכם. תוכלו לברר מה התרגילים שכדאי לכם לבצע עם פיזיותרפיסט או עם הידרותרפיסט.

טכניקת הידרותרפיה נועדה לשנות שני דברים עיקריים: הן את המצב הפיזי והן את המצב התודעתי. כשאנשים סובלים מכאבי גב, הם הופכים לפאסיביים לחלוטין. אין אפשרות לזוז, אין אפשרות לנוע או להתכופף. זה מצב תודעתי. המצב התודעתי הזה משתנה במים ממצב תודעתי פאסיבי למצב תודעתי אקטיבי, מה שמסייע לאדם להפעיל את הגוף. בשורה התחתונה, נפש, גוף וחשיבה משולבים יחדיו. יתרון חשוב בהידרותרפיה, הוא ההנאה. מדובר בפעילות מהנה מאוד, ורוב האנשים לא יתנגדו לשעת שכשוך במים.

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש מצויר
טיפים לחיים בריאים

 מדיטציה למתחילים ומהי מדיטציית מיינדפולנס

מי מאיתנו באמת יכול לקחת כמה דקות ביומיום הסוער שלנו ולשבת בשקט, עם המחשבות שלנו, ללא שום הפרעה ברקע כמו פלאפון או טלוויזיה? זוהי אומנות המדיטציה – פוקוס והתמקדות בדבר

איזה זקוקה לחגורת גב
בריאות

למה צריך חגורת גב?

חגורות גב עשויות להתאים לאנשים רבים, מפני שהשימוש בהן הוא לא רק עבור מניעת כאבי גב. מעבר לכך שניתן לחוות שיפור ניכר בכאבי הגב אם לובשים חגורת גב, החגורות גם

עלים של גראס
טיפים לחיים בריאים

מה זה סי בי די CBD ומאיזה זן הוא מופק?

יותר ויותר אנשים מתעניינים בכל מה שקשור לטיפולים בעזרת CBD, ובשנים האחרונות המדע בהחלט כבר קיבל את ה-סי בי די כחלק מטיפולים הניתנים לאנשים במצבים בריאותיים שונים. סיבידי עשוי לחולל

השתלת שיניים בהרדמה מלאה – כן או לא?

מי מפחד מרופא השיניים? פחד מרופא שיניים הוא פחד מוצדק, בהתחשב בעובדה שביקור אצל רופא שיניים יכול להיות חוויה מלחיצה. הפחד הזה גובר כשעולה צורך בהליך כירורגי בשיניים, בטח כשמדובר