להתחיל את הבוקר עם כוס יין

שתיית אלכוהול נחשבת בעיני רבים להרגל מגונה, אשר גורם לנזקים בריאותיים נרחבים.

למרות זאת, שתיית כוס יין אדום פעם ביום, נחשבת כמשפרת את הבריאות, בשל המרכיבים השונים המופקים מהענבים.

במאמר זה, נדון בהיבטים הבריאותיים השונים הכרוכים בהתחלת כל בוקר עם כוס יין אדום, תוך בחינת היתרונות לעומת החסרונות של ההרגל.

 

כוס יין אדום לפתיחת היום יכולה להשתלב נהדר באורח חיים בריא

להתחיל את היום עם כוס יין אדום, זו הנאה שבצידה גם שמירה על אורח חיים בריא. מעבר להשפעות של מרכיבי היין השונים, עצם פסק הזמן ההנאה והריכוז בזמן השתייה, יכולים להוביל לרגיעה משמעותית, שיש לה תרומה לבריאות. מרכיבי היין השונים כוללים אלכוהול, וחומרים עם ערך תזונתי אשר מקורם מהענבים עצמם. חלק מהחומרים הללו הם אנטי אוקסידנטים, ותורמים למניעת פגיעה בתאי הגוף. מחקרים שונים, אשר השוו את תוחלת החיים בין אנשים אשר צרכו כוס יין אדום ביום, מצאו שיש לכך תרומה משמעותית לבריאותם. איכות החיים בגיל המבוגר באיטליה וצרפת, ארצות בהן שתיית יין בכל יום היא הרגל נפוץ, היא גבוהה במיוחד.

למרות האמור, חשוב להיזהר שלא לנהוג ברכב מיד לאחר שתיית כוס היין, גם אם מדובר בכוס אחת שלכאורה אין לה השפעה על מצב הפיכחות שלכם. איש לא מעוניין להסתכן בפגיעה במקרה הרע ובעונש בגין נהיגה בשכרות במקרה הפחות רע.

 

האם לאלכוהול בכוס היין השפעות בריאותיות שיש להיזהר מהן?

למרות היתרונות הבריאותיים שיש לשתיית יין אדום, חשוב מאוד לשים לב לתכולת האלכוהול. אלכוהול הוא חומר בעל השפעות הרסניות על הגוף, בעיקר כאשר צורכים ממנו בכמויות גדולות. האלכוהול הוא חומר רעיל לתאים. לאחר ספיגתו במעי האדם, הוא עובר אל הכבד כדי לעבור סינון ראשוני. הכבד סופג את מלוא השפעת האלכוהול, ולכן שתיינים מסתכנים בפגיעה חמורה. האלכוהול פועל כחומר מעכב לפעילות תאי המוח. עיכוב זה גורם לשינוי משמעותי בפעילות מערכות מוחיות שונות, בעיקר כאלו הקשורות לקואורדינציה ולביקורת עצמית. ההשפעות הללו על המוח יכולות לגרום לנזק מתמשך, גם אם הפסקתם את השתייה. נזק זה כולל בין השאר רעד בלתי נשלט. הסיבה לרעד היא שהאלכוהול אשר עיכב במשך זמן רב את פעילות תאי המוח, גרם להם לפעול בעוצמה רבה יותר באופן תמידי. כאשר השפעתו מוסרת, תאי המוח השונים פועלים בעוצמה רבה מדי, וגורמים לתנועות שרירים ללא שליטה.

 

חשוב לשמור על מינון סביר

המפתח של צריכת יין אדום בכל בוקר, הוא המינון. שתיית כוס היין לא צריכה להביא אתכם למצב של שכרות. שתיית היין צריכה להיות הרגל שאתם נהנים ממנו לא בגלל תחושת האופוריה של האלכוהול, אלא בגלל ההנאה מטעמו של היין. שמירה על מינון סביר היא המפתח להשגת מלוא היתרונות הבריאותיים. חשוב מאוד להיוועץ ברופא לפני שמבצעים שינוי בהרגלי החיים, ובכלל זאת שתיית יין. מערכות רבות בגוף מושפעות מהאלכוהול באופן חמור, וכדאי מאוד לוודא שאין לכם בעיה אשר האלכוהול עלול להחמיר.

 

כוס משקה

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בקבוקון
בריאות
מהו שמן סיבידי?

ידע הוא כוח בחיים וככל שאנו יודעים יותר כך אנו חזקים יותר, מוצלחים יותר ויודעים יותר טוב כיצד לנהל את חיינו. לא סתם אנשים אשר לומדים באוניברסיטה זמן רב מרוויחים

אופנוע ראשית
בריאות
כמה מסוכנת לבריאות רכיבה על אופנוע

כל אדם יודע שרכיבה על אופנוע היא עסק מסוכן, רובנו בטוחים שהסיבה לכך היא אחוז הפגיעה והתמותה כתוצאה ישירה מתאונות, בין אם הן עצמיות או בין אם הן מערבות כלי

חזה
שירותי בריאות
ניתוח להגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה הוא הליך רפואי קוסמטי שבמהלכו מחדירים לרקמת השד שתל סיליקון ובעזרתו השד נראה גדול יותר מוצק ועומד. ניתוח להגדלת חזה לא משפיע רק על המראה החיצוני למרות