כמה עולה תהליך הגמילה מסמים

תהליך הגמילה מסמים הוא מסע, הוא מסע שלכם אל מול עצמכם ואל תוך עצמכם, גם אל תוך החלקים הפחות נעימים שקיימים בכולנו. במהלך המסע של גמילה מסמים אתם תחוו את עצמכם מחדש, וחשוב לזכור שבכל מסע ישנם שלבים. אם כך, מה הם השלבים בתהליך של גמילה מסמים?

אמנם התהליך של גמילה מסמים כולל בדרך כלל 3 שלבים, אבל אין ספק שהתהליך הזה הוא מסע שלפעמים נמשך במשך כל החיים של פלוני. בין אם אתם מכורים לסם מסוג כזה או אחר, בשלב הראשון אתם תצטרכו לעבור גמילה פיזית. לרוב, שלב זה ארך כחודש. עצה שלנו, את הגמילה הפיזית כדאי לעבור במכון גמילה פרטי. גמילה מסמים פרטי במכון פרטי, זהו תהליך שיאפשר לכם לקבל את כל התמיכה שאתם זקוקים לה. אם כן, בשלב הבא שהוא השלב השני, אנחנו נתמקד בהתאוששות.

 

 

בשלב השני האדם עובר התאוששות לאחר גמילה פיזית

השלב השני שבו האדם מתאושש מהגמילה הפיזית, בדרך כלל נמשך כשנה. במקרים רבים, השלב הזה מאופיין עם תחושה "ניצחונית" למדי. האדם ירגיש חדור מוטיבציה להצליח בתהליך הגמילה, מה שבדרך כלל ילך ויפחת עם הזמן.

לרוב, לאחר כשנה מתחילת תהליך ההתאוששות, במקרים רבים האדם ירגיש פגיע יותר וחשוף יותר לקשיים רגשיים ונפשיים. במהלך השנה הזאת ולאחריה, יהיה חשוב מאוד להיתמך על ידי הסביבה הקרובה, מאחר שזהו עמוד התווך הכי טוב שניתן לבקש בתקופה זו.

 

 

כשהגוף כבר גמול פיזית: מה עוד חשוב לדעת לגבי שנת ההתאוששות?

עוד חשוב לזכור, במהלך השנה הזו לא מומלץ לבצע אי-אלו צעדים דרסטיים, כמו למשל עזיבה של מקום עבודה, או אולי סיום של מערכת יחסים ארוכת שנים. במהלך השנה הזו ולאחריה, יהיה גם מומלץ לקבל תמיכה באמצעות טיפולים פסיכולוגיים מסוגים כאלו ואחרים.

חשוב לזכור, ישנם סוגים מגוונים בהחלט של טיפולים פסיכולוגיים, ככה שלפעמים יהיה עליכם לנסות יותר משיטת טיפול אחת בכדי להבין אם היא פועלת עליכם טוב, או פחות. אם אתם מגלים כי שיטת הטיפול אינה יעילה, תמיד יהיה ניתן לנסות שיטת טיפול אחרת.

 

 

לאחר שנת התאוששות: השלב השלישי של שיקום

לאחר שני השלבים האלו של גמילה פיזית והתאוששות, בדרך כלל יגיע שלב השיקום. שלב השיקום כולל בתוכו שיקום של יחסים חברתיים, יחסים עם המשפחה, יחסי עבודה, יחסים עם קולגות לעסק ועוד. בשורה התחתונה, זהו מעין שלב של תיקון אשר מתבצע בדרך כלל במהלך חצי שנה.

כשאתם רואים בסרטים את השלב שבו האדם מתנצל בפני מכריו ומשפחתו על עוולות שגם להם, זהו השלב שהם מדברים עליו. כמובן, גם במהלך השלב הזה יהיה מומלץ להיתמך בטיפול פסיכולוגי, או לפחות בשיחות עם מאמן אישי. בהצלחה, גם אתם יכולים להוביל את התהליך הזה של גמילה מסמים ואלכוהול!

סמים

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ציפור
כללי
תרגום מסמכים רפואיים

תרגום מסמכים רפואיים, הינו תחום חשוב שהצורך והביקוש אליו עולים ככל שהרפואה מתפתחת ויותר מדינות צורכות תרופות, מוצרים וייעוץ רפואי שיש צורך לתרגם בכדי שיוכלו להבין אותם ולהשתמש בהם. מסמכים

קליניקה
רפואת שיניים
כיצד להתכונן להשתלת שיניים?

קבלת החלטות זה הדבר אשר מבחין אותנו מהחיות. היכולת לנתח סיטואציה, להבין מה עומד מאחוריה ולקבל החלטות מבוססות זה אחד המעלות הגדולות ביותר של בני אדם. זה נכון כאשר הדבר

סמים ראשית
קנאביס וCBD
כמה עולה תהליך הגמילה מסמים

תהליך הגמילה מסמים הוא מסע, הוא מסע שלכם אל מול עצמכם ואל תוך עצמכם, גם אל תוך החלקים הפחות נעימים שקיימים בכולנו. במהלך המסע של גמילה מסמים אתם תחוו את