למה בדיקת פאפ חשובה

כל שנה ניתן לראות בישראל בין 200-250 נשים אשר אובחנו כחולות בסרטן צוואר הרחם. בנוסף לבדיקת פאפ אפשר לבצע בדיקת HPV אשר יעילה אף יותר באבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם. ההמלצה היא להיבדק כל שלוש שנים החל מגיל 25, בנוסף יש אפשרות לקבל חיסון אשר עוזר להפחית וממזער את הסיכוים לסרטן צוואר הרחם ב70%. החיסון אינו תחליף לבדיקת פאפ ובדיקות HPV בצורה סדירה.

 

מהי בדיקת פאפ?

לקראת סוף העשרים הראשון של המאה ה – 20, פיתח ד"ר ג'ורג פאפאניקולאו שיטה באמצעותה ניתן לאבחן את סרטן צוואר הרחם עוד לפני שהתפרץ. הבדיקה נעשית באמצעות תאים הנופלים בבדיקה גניקולוגית. בדיקת פאפ מיועדת לאיתור סרטן צוואר הרחם ואין כל כך קשר לסרטן השחלה. במהלך בדיקת פאפ פני שטח צוואר הרחם עוברים תהליך גירוד ונלקחים מאיתם דגימות תאים אשר נבדקים במעבדה על מנת לזהות נגעים אשר יכולים להתפתח לסרטניים. סרטן צוואר הרחם ניתן למניעה, באמצעות טיפול יעיל. תוכלו להקדים את המאוחר ולמנוע אי נעימויות דרך בדיקת פאפ לאבחון מוקדם.

 

תסמינים לסרטן צוואר הרחם

לא תמיד התפתחותו של גידול בצוואר הרחם מלווה בתסמינים, ברוב המקרים אנו נחשף לזה שאנחנו נגועים דרך בדיקות שגרתיות. אחת התלונות השכיחות ביותר של נשים נגועות הם דימומים לא סדירים: דימום לאחר קיום יחסי מין, דימום בין מחזור למחזור, לעיתים אף ניתן לשמוע על הפרשות חריגות או אי נוחות כלכלית בזמן ולאחר קיום יחסי מין. מאחר ומדובר בתסמינים אשר אנו יכולים לקשר למחלות רבות, דלקות בשופכה ובשתן, חשוב כלל לא להתעלם ממה שהגוף שלך מסמן לך. תגשי לרופא עוד היום, ככל שתקדימי את הפגישה עם הרופא כך תוכלי לבצע את האבחנה מוקדם הרבה יותר.

 

 

הליך בדיקת פאפ

בדיקת פאפ מתבצעת במהלך בדיקות שגרתיות אצל הגניקולוג, לצורך הבדיקה הרופא מחדיר אל נרתיק האישה ספקולום אשר מאפשר לו גישה מלאה לצוואר הרחם. את דגימות התאים לוקח הרופא באמצעות מברשות המוחדרות דרך תנועה סיבובית לצוואר הרחם. הבדיקה לא מסוכנת ולא כואבת בכלל, אך עם זאת ניתן לשמוע נשים רבות מדברות על אי נוחות קלה במהלך הבדיקה. אין לבצע את הבדיקה בזמן מחזור או כאשר וידועה לנו כל בעיה על דלקת בשופכה או בשתן שעלולים להטות את תוצאות הבדיקה.

 

איך למנוע את סרטן צוואר הרחם?

הדרך היעילה ביותר למנוע את סרטן צוואר הרחם היא גילוי מוקדם. ניתן לבצע בדיקות לזיהוי נוכחות תאים סרטניים ברחם דרך בדיקת פאפ וHPV. ניתן לבצע בדיקת פאפ באמצעות משטח אצל רופא הנשים. ההמלצה לשים בגילאי 25-65 לבצע את הבדיקה כשגרה אחת לשלוש שנים על מנת לאבחן את צוואר הרחם, לא להשאיר ספק ובמידת הצורך לטפל בהתאם.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
העין בעירה
בריאות
מתי ניתן לטפל בגלאוקומה באמצעות לייזר?

גלאוקומה או ברקית בעברית היא מחלה נפוצה ואחד משלושת הגורמים הנפוצים ביותר לעיוורון באוכלוסיית העולם ובישראל בפרט. ישנן דרכים שונות לטיפול בגלאוקומה הנעות החל מטיפול תרופתי הכולל טיפות מסוגים שונים

דימוי עצמי נמוך ראשית
בריאות
איך לעלות דימוי עצמי נמוך

בטוחים שאתם היחידים שסובלים מדימוי עצמי נמוך? כלום לא הולך לכם? אתם מסתובבים עם תחושה שאתם לא מצליחים להביע את עצמכם? כדאי שתדעו: הדברים תלויים רק בידיים שלכם ובהחלט יש

שיטות להרזיה מהירה

כולנו היינו שם. הג'ינס לא עולה עלינו באותה קלות, החולצה פתאום קצת צמודה מדי ובאופן כללי הגוף שלנו מרגיש קצת שונה. ירידה במשקל מעסיקה אותנו תמיד, לקראת אירוע משמעותי, לקראת