כיצד לעבוד בצורה בריאה בלי לדפוק את הגב והגוף – 3 טיפים מרכזיים

העבודה והמלאכה מהווה חלק חשוב בחייו של כל אדם באשר הוא. העבודה מהווה מרכיב חשוב ביצירת הביטחון העצמי אצל העובד, כמו גם יצירת קשרים אישיים ומקצועיים שהופכים את החיים לנעימים יותר. לא אחת קורה שהעבודה מהווה מקור לגאווה אצל העובד. עם זאת, ראוי וחשוב להזכיר גם את הסיכונים המקצועיים והבריאותיים הכרוכים בעבודה בכלל, ובמקצועות ספציפיים בפרט. בחלק ניכר מהמקרים, התוצאה של העיסוק המקצועי הינה היווצרות של בעיות גב, שעלולות ללוות את העובד לאורך כל חייו. בשורות הבאות נצביע על מספר דרכים להימנע מבעיות גב, ולהפחית את הסיכון שהן יתעוררו. מהן בעיות גב, והאם הן אופייניות לעיסוק מקצועי ספציפי? אילו דרכים עיקריות קיימות, על מנת למנוע את הבעיות הללו? להלן התשובות.

 

בעיות גב כחלק מסיכונים מקצועיים

בעיות גב הם הכינוי הכולל לכאבי גב, הנגרמים כתוצאה ממגוון רחב של נסיבות כמו בתהליך של לשפץ את האמבטיה. חלק מבעיות הגב נגרמות בגלל בעיה שנוצרה או החמירה בעמוד השדרה. חלק מהבעיות נגרם כתוצאה מתזוזה של אחת מהחוליות, או צניחה של החוליות בגלל מחסור בנוזל המצוי בין החוליות והשומר עליהן במקומן. יש עוד מגוון רחב של בעיות, ולא כאן המקום לסקור את כולן. אבל הדבר המשותף לחלק ניכר מאלה הסובלים מבעיות גב, הוא העובדה שהבעיות האלה נוצרו כתוצאה ישירה או עקיפה של עיסוק מקצועי כל שהוא, שעם השנים יוצר בעיות גב. בניגוד למה שניתן לחשוב מלכתחילה, בעיות גב מאפיינות מגוון רחב של עיסוקים מקצועיים. עם העיסוקים הללו ניתן למנות הן עיסוקים הכרוכים בפעילות פיזית מוגברת והן כאלה הכרוכים בישיבה ממושכת. גם עבודות הכרוכות בעמידה ממושכת עלולות לגרום עם השנים להיווצרות של בעיות גב.

3 טיפים מרכזיים לעבודה בריאה.

הדבר החשוב ביותר בכל עיסוק שהוא, הוא לדאוג מלכתחילה לתנאים שיפחיתו באופן משמעותי את הסיכונים לבעיות גב. בכל מקצוע יש סיכונים מקצועיים, אבל יש גם דרכים להימנע מהם. עובדי משרד המבלים חלק ניכר מיום העבודה בישיבה, חייבים להתאים לעצמם באופן ספציפי את גובה הכיסא והשולחן שמולו הם יושבים. כמו כן, חשוב לדאוג לכך שהמחשב יוצב באופן כזה שימנע את הצורך במאמץ מיותר על מנת להשתמש בו. על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר, כדאי מאד להיוועץ במומחים לארגונומיה. בנוסף, מומלץ מאד לעשות הפסקה מהעבודה ולצאת למנוחה של מספר דקות בכל שעה או שעתיים.

עובדים המבלים שעות רבות בעמידה, חייבים להתאים לעצמם את הנעלים הטובות ביותר. מומלץ להסתייע גם בעצת מומחים, ולהתאים מדרסים וסוליות שיחלקו באופן שווה את המאמץ ויחסכו בעיות שעלולות להתעורר.

והעצה האחרונה נכונה לגבי כלל העובדים ולא רק הסבלים מבעיות גב – קחו לכם זמן מעת לעת ובצעו מספר תרגילים פשוטים כגון כפיפות גב, סיבובים של האגן ימינה ושמאלה ועוד מגוון תרגילים פשוטים, שיעזרו לכם לשמור על גב בריא. מי שיכול למצוא את הזמן, מומלץ לו להשתתף בחוגים שונים כגון פילאטיס או יוגה, שבהחלט יכולים לתרום לבריאות הגב.

למה צריך חגורת גב? לכתבה לחצו.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בקבוקון
בריאות
מהו שמן סיבידי?

ידע הוא כוח בחיים וככל שאנו יודעים יותר כך אנו חזקים יותר, מוצלחים יותר ויודעים יותר טוב כיצד לנהל את חיינו. לא סתם אנשים אשר לומדים באוניברסיטה זמן רב מרוויחים

אופנוע ראשית
בריאות
כמה מסוכנת לבריאות רכיבה על אופנוע

כל אדם יודע שרכיבה על אופנוע היא עסק מסוכן, רובנו בטוחים שהסיבה לכך היא אחוז הפגיעה והתמותה כתוצאה ישירה מתאונות, בין אם הן עצמיות או בין אם הן מערבות כלי

חזה
שירותי בריאות
ניתוח להגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה הוא הליך רפואי קוסמטי שבמהלכו מחדירים לרקמת השד שתל סיליקון ובעזרתו השד נראה גדול יותר מוצק ועומד. ניתוח להגדלת חזה לא משפיע רק על המראה החיצוני למרות