מדיטציה למתחילים ומהי מדיטציית מיינדפולנס

מי מאיתנו באמת יכול לקחת כמה דקות ביומיום הסוער שלנו ולשבת בשקט, עם המחשבות שלנו, ללא שום הפרעה ברקע כמו פלאפון או טלוויזיה? זוהי אומנות המדיטציה – פוקוס והתמקדות בדבר אחד, ביניהן מדיטציית המיינדפולנס. רוצים לנסות? אל דאגה! מיקדנו לכם כאן כמה טיפים יעילים למדיטציה למתחילים – תיהנו!

מהי מדיטציה?

מדוברת על תורת זן עתיקת יומין אשר פועלת בעיקר על הלך המחשבה מתוך רצון לגרום לפיקוד מקסימלי של האדם בפעולה אחת או מחשבה אחת. זוהי פעולה לא פשוטה בעולם של היום שבו אנו בורחים בכל רגע נתון לרשתות החברתיות, טרודים במחשבות שונות במהלך היום או בעולם המולטיטסקינג בו אנו מבצעים דברים רבים במקביל ולרוב לא נוטים להתמקד בדבר אחד בלבד. מדובר, אם כך, בכמה דקות ביום של תרגול מדיטציה, בייחוד כאשר מדברים על מדיטציה למתחילים, שבהמשך תתורגם לזמן ארוך יותר. המדיטציה הופכת להרגל שלו יתרונות בריאותיים וגופניים מובהקים; שיפור בריכוז, בתחושת החרדה, מינון הלחץ, שינה טובה יותר, התמודדות עם פחדים ובעיקר מנה גדושה של אושר.

מדיטציה בים

טיפים: מדיטציה למתחילים

הדבר החשוב ביותר לפני התחלת התהליך הוא לבחון באמת האם אני באמת מוכן לפנות כמה דקות מהיומיום שלי במטרה לשפר את חיי ובריאותי? אכן מדובר על מדיטציה למתחילים אך ההתחייבות היא לטווח ארוך אם רוצים לראות שיפור משמעותי בהמשך. במידה וכן, נתחיל בדבר הפשוט ביותר ב – מציאת מקום שקט ומבודד שנוח לי בו, על מנת שזה יעזור לי להתנתק קצת מהעולם. הדבר השני הוא האם אני רוצה לשבת, לשכב או לעמוד במהלך המדיטציה שלי. המטרה היא להרפות את השרירים לזמן ממושך ולהגיע ליציבה שנוחה לי. הדבר השלישי הוא לתת לרגשות שצפים במהלך המדיטציה דרך ביטוי על מנת להשתחרר מהם במובן מסוים. דבר נוסף שיכול לעזור לאלו מאיתנו אשר לא יכולים לשבת רגוע הוא מוזיקה. הכוונה היא לכל מוזיקה מרגיעה כמו גשם, רחש גלים, ציוץ ציפורים או כל נעימה שכיף לכם לשמוע. אחד הדברים הטובים ביותר במדיטציה היא שיש סוגים שונים ורבים. במידה ואתם רואים שאתם מתחילים להשתעמם, ניתן לפנות לסוג אחד של מדיטציה שמוצא חן בעיניכם. חשוב לשים לב לכך שלא לזוז יותר מדי במהלך המדיטציה כי רק כך הגוף יצליח להגיע לרמה של הניתוק והרוגע שאליו אנו מכוונים. לבסוף, החשיבות היא לבחור במדיטציה שנוחה לנו ומתאימה לנו, כי זו תגרום לנו לחזור ולבצע את הפעולה על בסיס יומיומי.

מהי מדיטציית המיינדפולנס?

אחת מסוג המדיטציות הפופולריות והבסיסיות היא מדיטציית המיינדפולנס שפועלת בעיקר על הקשבה, פוקוס ותשומת לב, המתאימה גם למדיטציה למתחילים. המטרה העיקרית של סוג מדיטציה זו היא לחבר את האדם שעושה את המדיטציה עם הרגשות והתחושות שצפים במהלכה בצורה חופשית ולא שופטת. מהותה של המדיטציה הזו היא לתת לתחושות שבאות פתח, מתוך ידיעה שהן יכולות לבוא וללכת, ובכך לשחרר רגשות מודחקים או כאלה שלא נעימים לנו, או לחילופין כאלה שמטיבים עמנו. אחד הדברים החשובים ביותר בסוג מדיטציה זו היא התמקדות ב"עוגן"; התרכזות בדבר אחד ספציפי כמו הנשימה שלנו, נקודה מסוימת בגוף שלנו או תחושה שאליה אנו נרצה לחזור כאשר מחשבותינו נדדו רחוק מדי.

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בריאות

הקשר החזק בין ספורט לבין אורח חיים בריא

החדשות, העיתונות, הספורטאים, המאמנים, המורים והמחקר מצביעים על הקשר החזק בין ספורט לבין אורח חיים בריא. אנחנו שומעים על כך בכל מקום, ועם זאת, לפעמים לא ברור לנו עד הסוף

ליצן
בריאות

מהי סדנת צחוק ולמה זה בריא לנו

אחת המוסכמות שקנתה לה שביתה בדעתם של מרבית האנשים, בוגרים וצעירים כאחד, הינה שהצחוק הוא דבר בריא וקונסטרוקטיבי. הצחוק משחרר, הצחוק מרגיע ובהחלט משפר את ההרגשה. ואם הדברים האלה היו

מכונת פופקורן
תזונה בריאה

דיאטת פופקורן: חוות דעת

בעידן שבו אנחנו חיים יש אינספור דיאטות חדשות ומשונות, כי כולנו רוצים ליהנות מגוף מעוצב וחטוב. זה נשמע לכם מוכר? מידי פעם אתם מנסים דיאטה חדשה שיכולה להיות מושלמת עבורכם?