מהי סדנת צחוק ולמה זה בריא לנו

אחת המוסכמות שקנתה לה שביתה בדעתם של מרבית האנשים, בוגרים וצעירים כאחד, הינה שהצחוק הוא דבר בריא וקונסטרוקטיבי. הצחוק משחרר, הצחוק מרגיע ובהחלט משפר את ההרגשה. ואם הדברים האלה היו עד לא מכבר בגדר מוסכמה בלבד, הרי שבשנים האחרונות הם קבלו אישוש מדעי. נכון להיום, ניתן לומר במידה רבה של וודאות כי יש הוכחות מדעיות המאששות את הטענות הללו. בעשור האחרון התפתחה גם מגמה חדשה – סדנאות צחוק, שנועדו בעיקרן לאמן את המשתתפים בהן לעשות צחוק, לקבל בהבנה הומור ואפילו ליזום צחוק באופן פעיל. כל זאת, על מנת לאפשר לגוף להירגע. כיצד בדיוק פועל הצחוק ומדוע הוא כל כך טוב לגוף? מהי בדיוק סדנת צחוק ואיך היא יכולה לסייע לכל אחד מאיתנו להשתחרר ולהביא רוגע לגוף ולנשמה?

סמיילי מחייך

איך הצחוק מרגיע ומרפא

כאמור לעיל, בשנים האחרונות הוכח כי צחוק גורם לשתי פעולות נפרדות ולכאורה מנוגדות: הראשונה – בזמן שאדם צוחק, המוח משחרר לגוף אנדורפינים וחומרים מרגיעים אחרים. החומרים הללו יוצרים, גם אם במידה מופחתת מאד, את אותם התסמינים שנוצרים על ידי חומרי הרגעה. הפעולה השנייה, המתבצעת במקביל, היא הפחתה או עצירה של הפרשת האדרנלין. מדובר בחומר המופרש בשעת לחץ ודחק, ומגביר באופן משמעותי את הערנות של האדם. אדרנלין מופרש גם אצל בעלי חיים אחרים, על מנת להגביר את הערנות שלהם בשעת לחץ. (בריא להיות מאושרים: 10 עצות לגוף ונפש בריאים ווינט).

סדנת צחוק וההשפעות החיוביות שלה

סדנת צחוק הינה סדנה שבה לומדים המשתתפים בה דרכים שונות להגברת היכולת שלהם לצחוק. מנהלי הסדנה והמדריכים בה מלמדים את המשתתפים טכניקות שונות שבעזרן ניתן להפחית לחצים ולגרום באופן מכוון לשחרור האנדורפינים לגוף. בדיקות ומחקרים שונים שנעשו לאורך שנים, העלו תוצאה מעניינת וחשובה: גם צחוק שאיננו נובע בהכרח מחשיפה להומור או למשהו מצחיק או מרגיע, עשוי להשיג את המטרה בשלמותה – קרי לגרום לשחרור אנדורפינים מצד אחד ולהפחתת שחרור אדרנלין מצד שני. לפיכך, ככל שאדם יתמיד בניסיונות שלו לצחוק, גם אם הדבר נעשה באופן מאולץ, הוא יגביר את היכולת שלו עצמו להתגבר על חסמים נפשיים ורגשיים, בדרך ליצירת איזון נפשי ורגשי איכותי.

במהלך הסדנה מקבלים המשתתפים הסברים מפורטים ומבוססים יותר על נושא הצחוק, ומתרגלים שימוש מודרך בצחוק על מנת להשיג את המטרה – השגת רוגע נפשי באופן יזום ובלי לחכות למצבים, שמטבעם אינם צפויים, של אווירה מצחיקה והומור. בנוסף לסדנאות, כדאי ואפילו מומלץ הן למשתתפי הסדנאות והן לכל אדם, לקחת חלק מעת לעת במופעים הומוריסטיים, במופעי קסמים ומופעים אחרים, שאין מאחוריהם דבר זולת מתן מענה לצורך האנושי כל כך והחסר כל כך לכל אחד מאיתנו – הצורך לצחוק. זיגי, קוסם קומי ליום הולדת, אמן חושים ואדם מעניין ומצחיק, מעביר מופעים איכותיים למבוגרים וצעירים, המעוניינים לשפר את היכולת שלהם ליהנות מהחיים. כדאי ליצור קשר כעת ולקחת חלק במופע שיעשה לכם רק טוב.

מה יותר בריא – לאכול בבית או במסעדה?

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סמים ראשית
קנאביס וCBD
כמה עולה תהליך הגמילה מסמים

תהליך הגמילה מסמים הוא מסע, הוא מסע שלכם אל מול עצמכם ואל תוך עצמכם, גם אל תוך החלקים הפחות נעימים שקיימים בכולנו. במהלך המסע של גמילה מסמים אתם תחוו את