סיכוני הבריאות של תינוקות ובעלי חיים בהדברה

הדברת מזיקים עשויה להצריך שימוש בחומרים כימיים שעלולים להביא לפגיעה בבני אדם, בעלי חיים וכמובן בצמחים השונים. לפני שאתם בוחרים לבצע הדברה כימית, עליכם להכיר ולדעת מה הסיכונים הבריאותיים הכרוכים בחומרים הללו- ומה הנזק שהם יכולים לגרום.

סיכוני הבריאות בביצוע הדברה

תחום ההדברה הינו תחום שדורש לעיתים מסוימות להשתמש בחומרים כימיים מסוכנים לבריאות. כאשר אנו מתמקדים באוכלוסיית התינוקות והילדים הצעירים, עלינו לנקוט צעדים זהירים מכיוון שהמערכת החיסונית שלהם עדיין אינה מספיק חזקה או מפותחת בשביל להתמודד עם החומרים.
ישנם עשרות מקרים לאורך השנים בהם חשיפה של תינוקות, ילדים ובני נוער לחומרים הכימיים שיש במרכיבי ההדברה הביאו לפגיעות בנפש ולעיתים עם לעיוורון. יותר מכל חקוק המקרה של זוג הפעוטות בירושלים שנהרגו לאחר שנחשפו לחומרים הכימיים השונים שנמצאים בשימוש בהדברות.

מעבר לסיכונים החמורים שיש לפגיעה בנפשות הדיירים בבית, יש גם פגיעה רבה לבעלי החיים. כך לדוגמא כלבים וחתולים שנחשפו לחומרים כימיים לאחר הדברות בבתים פרטיים, נפגעו ונגרמו להם פריחות, גרידות עזים ולעיתים גם הביאו לעיוורון של בעלי החיים.
גם לצמחייה בבית עשויה להיגרם פגיעה משמעותית. במקרים בהם אנו בוחרים לבצע הדברה כימית בגינה הפרטית בבית שלנו, אנו עשויים להביא לטיפול מצוין בבעיית המזיקים, אך להביא גם לפגיעה חמורה בצמחייה השונה שיש בגינה.

זוחל

כיצד נוכל להימנע מסיכונים אלו?

על מנת שנוכל להימנע מסיכונים אלו, או לכל הפחות למזער אותם, אנו יכולים לבצע מספר דברים.
ראשית, עלינו לבחור חברת הדברה איכותית ומקצועית שתדע להימנע משימוש באותם חומרים מסוכנים לנפש. אתר פשפשג'וק לדוגמא, מציע לכם שירותי הדברה מקצועיים ואיכותיים. החברה עוסקת בתחום הדברת המזיקים על כלל סוגיהם כבר במשך שנים רבות, וטיפלה במאות מקרים שונים של מזיקים, והביאה לסיום התופעה המעיקה והטורדנית.
בחירת חברת הדברה שאינה מקצועית ואינה מכירה את העבודה על בוריה, עשויה להביא למקרים של בזבוז כספים וזמן, או במקרים חמורים ומסוכנים יותר- לפגיעה ממשית בנפשות הדיירים, בעלי החיים או בצמחייה השונה.
אפשרות נוספת שאנו יכולים לעשות היא לבחור בהדברה ירוקה. הדברה ירוקה נחשבת להדברה שאינה מזיקה לבני אדם, לבעלי חיים או לצמחים ויתר על כן- אינה מביאה להשמדתם של המזיקים אלא רק גורמת להרחקתם. מדובר בשיטות הדברה שאינן מצריכות שימוש בחומרים כימיים מסוכנים, ומבוססת בעיקר על חומרים טבעיים בלבד. דוגמא לכך תוכלו למצוא בפרח החרצית, שמפיקים ממנו חומרים טבעיים שמביאים להרחקתם של המזיקים השונים. ישנם חומרים מסוימים בפרח החרצית שגורמים לתנאי הסביבה להיות "רעים" עבור המזיקים השונים (בעיקר עבור יתושים, ג'וקים וחרקים אחרים) והם מביאים להסתלקותם העצמאית של אותם מזיקים.

הימנעו כמה שיותר משימוש בחומרים כימיים מסוכנים במידה ואתם יכולים- במיוחד כאשר יש בסביבה ילדים, תינוקות ובעלי חיים.

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש מצויר
טיפים לחיים בריאים

 מדיטציה למתחילים ומהי מדיטציית מיינדפולנס

מי מאיתנו באמת יכול לקחת כמה דקות ביומיום הסוער שלנו ולשבת בשקט, עם המחשבות שלנו, ללא שום הפרעה ברקע כמו פלאפון או טלוויזיה? זוהי אומנות המדיטציה – פוקוס והתמקדות בדבר

איזה זקוקה לחגורת גב
בריאות

למה צריך חגורת גב?

חגורות גב עשויות להתאים לאנשים רבים, מפני שהשימוש בהן הוא לא רק עבור מניעת כאבי גב. מעבר לכך שניתן לחוות שיפור ניכר בכאבי הגב אם לובשים חגורת גב, החגורות גם

עלים של גראס
טיפים לחיים בריאים

מה זה סי בי די CBD ומאיזה זן הוא מופק?

יותר ויותר אנשים מתעניינים בכל מה שקשור לטיפולים בעזרת CBD, ובשנים האחרונות המדע בהחלט כבר קיבל את ה-סי בי די כחלק מטיפולים הניתנים לאנשים במצבים בריאותיים שונים. סיבידי עשוי לחולל

השתלת שיניים בהרדמה מלאה – כן או לא?

מי מפחד מרופא השיניים? פחד מרופא שיניים הוא פחד מוצדק, בהתחשב בעובדה שביקור אצל רופא שיניים יכול להיות חוויה מלחיצה. הפחד הזה גובר כשעולה צורך בהליך כירורגי בשיניים, בטח כשמדובר