הקשר החזק בין ספורט לבין אורח חיים בריא

החדשות, העיתונות, הספורטאים, המאמנים, המורים והמחקר מצביעים על הקשר החזק בין ספורט לבין אורח חיים בריא.

אנחנו שומעים על כך בכל מקום, ועם זאת, לפעמים לא ברור לנו עד הסוף – מה באמת הקשר?

במאמר הבא נסביר את הקשר בין ספורט לאורח חיים, נביא דוגמאות וכן נספק טיפים חשובים שיסייעו לכם הן בעולם הספורט והן בשמירה על אורח חיים בריא.

ספורט – מה זה?

כולם מדברים על ספורט ועם זאת, לפעמים הנושא הוא כה גדול, כך שהוא מבלבל רבים מאיתנו.

כשמדובר על ספורט ניתן להתייחס לכל פעילות גופנית בין אם כתחביב, תחרות או לשם מטרה אחרת.

במסגרת המחקרים שבוצעו נמצאו יתרונות וחסרונות למגוון ענק של ענפי ספורט: ריצה, שחייה, כדורעף, טניס, טריאתלון, רכיבת אופניים, קפיצה לגובה, קפיצה לרוחק ועוד. גם הליכה על הליכון נחשבת לספורט, ובמידת הצורך תיקון הליכונים בפתח תקווה יכולים לסייע לכם.

ספורט ואורח חיים בריא

אורח חיים בריא – מה זה?

גם על אורח חיים בריא, כולם מדברים, ועם זאת, נדמה לפעמים שרק תזונאיות אשר רצות 5 פעמים בשבוע ואוכלות כל היום חסה ויוגורט אכן שומרות על אורח חיים בריא.

לא זה העניין, אורח חיים בריא פותח מאוד בעשורים האחרונים, ומכיל מחקרים רבים על הדרך הנכונה והבריאה לשמור על הגוף והנפש שלנו: שילוב של תזונה, אורח חיים פעיל, שינה, קהילה והמנעות מסטרס כרוני שומרים על גופנו בריא ורענן.

 

הקשר החזק בין ספורט לבין אורח חיים בריא

לאחר שהרחבנו מעט על ספורט ועל אורח חיים בריא ניתן לקשר בין השניים:

  1. הקשר בין ריצה להורדת דופק – ממחקרים שבוצעו ברחבי העולם, נמצא כי 24 שעות לאחר הריצה, דופק המנוחה של האדם יורד בכ – 10%. משמעות הדבר היא שהלב פועם באיטיות יותר ובכך הסיכון למחלות לב, ולבעיות בכלי הדם – פוחתים. בין אם אתם מבצעים ריצה על הליכון או ריצה בחוץ, דעו כי אתם מטיבים עם גופכם. כמו כן, במידת הצורך חשוב להעזר במומחה עבור הריצה. כך למשל, אם יש לכם בעיה בהליכון, האתר של יוני מחברת טרדמיל תיקון הליכונים מספק שלל פתרונות.
  2. הקשר בין ספורט לבין הורדת הסטרס – לסטרטס הכרוני, שמוגדר כאחת המגפות הגדולות של העולם המערבי, משפיע על גופנו לרעה. אורח חיים בריא פועל להפחתת הסטרטס הכרוני כשאמצעי חשוב ויעיל הינו הספורט. במהלך פעילות ספורטיבית אנו מעלים דופק, מפרישים הורמונים ומכניסים את הגוף למצב כוננות. בזכות כך, כאשר אנו גומרים את הפעילות הספורטיבית, הגוף נרגע וכחלק מתהליך גם הסטרטס הכרוני פוחת.
  3. הקשר בין ספורט לבין עמידה בפיתויים – אימונים קבועים, התמודדות עם כשלונות והצלחות מאפשרים לנו לפתח משמעת חזקה ועמידה בפיתויים כגון צריכה של מזון מהיר. ובכך הספורט מסייע פעם נוספת לאורח חיים בריא יותר.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סמים ראשית
קנאביס וCBD
כמה עולה תהליך הגמילה מסמים

תהליך הגמילה מסמים הוא מסע, הוא מסע שלכם אל מול עצמכם ואל תוך עצמכם, גם אל תוך החלקים הפחות נעימים שקיימים בכולנו. במהלך המסע של גמילה מסמים אתם תחוו את