איזו הרדמה עדיפה בהשתלת שיניים כללית או מקומית

השתלת שיניים הינה הליך כירורגי לכל דבר, בין אם ההשתלה מבוצעת ביום אחד או לאורך מספר חודשים יש לוודא שהמטופל מסוגל לעמוד בה.

במהלך ניתוח השתלת השיניים יש צורך להרדים את האזור המטופל על מנת למנוע מהמטופל לחוש בכאבים.

ההרדמה יכולה להיות מקומית, או מלאה כשכל אחת מההרדמות שונה מהשנייה.

אם אתם מתלבטים איזו הרדמה עדיפה, הגעתם למקום הנכון.

במאמר הבא תוכלו לקרוא על ההבדלים בין ההרדמות השונות.

 

הרדמה מקומית

מטרת ההרדמה המקומית היא למנוע תחושת כאב באזור בו מבוצעת השתלת השיניים. ההרדמה הזו מבוצעת על ידי רופא השיניים, ומשפיעה באופן מידי. ההרדמה ניתנת באמצעות הזרקת תרופה לשיכוך כאבים, מריחת משחה, מתן טיפות, ספריי או ג'ל. המטופל נמצא בהכרה מלאה ולא מרגיש את האזור הרדום, הרדמה מסוג זה מתפוגגת לאחר כשעה וחצי מרגע ההזרקה. ההרדמה הזו יחסית זולה ומהירה, לרוב אין לה תופעות לוואי ולכן גם נחשבת הבטוחה ביותר מבין ההרדמות. לרוב, לאחר הרדמה זו ועד שהשפעתה פגה, ההמלצה היא לא לאכול על מנת להימנע מנשיכת הלשון והרקמות הרכות בחלל הפה.

 

הרדמה מלאה

הרדמה מלאה או כפי שנכון לכנות אותה הרדמה כללית, היא מצב בו מרדימים את המטופל לחלוטין. במהלך הרדמה מסוג זה המטופל לא נמצא בהכרה ולא מרגיש דבר. ההרדמה נעשית על ידי רופא מרדים, באמצעות הזרקת תרופות ישירות לווריד או באמצעות שאיפת גז. כמו כן יחד עם תרופות ההרדמה, ניתן לשלב תרופות שגורמות לשכחה. בהרדמה זו יש צורך בהנשמה מלאכותית, מאחר והמטופל לא מסוגל לנשום בזכות עצמו. מדובר בהרדמה יקרה יותר מהרדמה מקומית וכרוכים בה סיכונים גדולים יותר מאשר בהרדמות אחרות. משתמשים בשיטה זו לרוב כמוצא אחרון, כשהמטופל לא מסכים לשתף פעולה ולעבור את הטיפול, אך הטיפול הכרחי. מטופלים נוספים אשר יעברו השתלת שיניים בהרדמה מלאה יהיו מטופלים בעלי חרדה דנטלית, בעלי מוגבלויות או כאלו שלא מסוגלים לשבת על כיסא הטיפולים לאורך זמן. לרוב, לפני הרדמה מסוג זה יש להיות בצום של 8 שעות. משך ההתאוששות הוא כ 4 שעות ולעיתים נמשך זמן רב יותר.

 

אופציית ביניים – טשטוש

במידה ואתם חוששים שהרדמה מקומית לא תהיה יעילה מספיק עבורכם, אך חושבים שהרדמה כללית היא צעד קיצוני מידי. דרך נוספת להקלה על כאבים הינה טשטוש. הטשטוש שמוכר גם כסדצייה, מסייע בהרגעת המטופל, ופעמים רבות ניתן במקביל להרדמה המקומית. המטופל נמצא בהכרה אך מרגיש רגוע יותר, דבר אשר מסייע לו להתמסר לטיפול ולשתף פעולה עם הרופא. שלב זה פעמים רבות מהווה שלב מקדים להרדמה, וזאת על מנת להימנע מהרדמה וסיבוכיה. במידה והמטופל לא משתף פעולה והטיפול לא עובר כמצופה בסדצייה, יתכן והרופא יפנה אותו לטיפול בהרדמה מלאה.

 

הכל תלוי בך

חשוב לציין שלכל מטופל מתאימה שיטת הרדמה שונה, בהתאם לרקע הרפואי והנפשי שלו. כמו כן סוג ההרדמה תלוי בפרוצדורה שיש לבצע. השתלת שיניים הינה פרוצדורה כירורגית לא פשוטה, על אחת כמה וכמה אם נעשית ביום אחד. לכן כדאי לשקול את האפשרויות היטב, להיות קשובים לעצמכם ולהבין מהי הדרך המתאימה ביותר עבורכם. היכנסו לאתר: https://www.dentaly.co.il ותעשו את ההחלטה הנכונה עבורכם.

 

צילום רנטגן

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ציפור
כללי
תרגום מסמכים רפואיים

תרגום מסמכים רפואיים, הינו תחום חשוב שהצורך והביקוש אליו עולים ככל שהרפואה מתפתחת ויותר מדינות צורכות תרופות, מוצרים וייעוץ רפואי שיש צורך לתרגם בכדי שיוכלו להבין אותם ולהשתמש בהם. מסמכים

קליניקה
רפואת שיניים
כיצד להתכונן להשתלת שיניים?

קבלת החלטות זה הדבר אשר מבחין אותנו מהחיות. היכולת לנתח סיטואציה, להבין מה עומד מאחוריה ולקבל החלטות מבוססות זה אחד המעלות הגדולות ביותר של בני אדם. זה נכון כאשר הדבר

סמים ראשית
קנאביס וCBD
כמה עולה תהליך הגמילה מסמים

תהליך הגמילה מסמים הוא מסע, הוא מסע שלכם אל מול עצמכם ואל תוך עצמכם, גם אל תוך החלקים הפחות נעימים שקיימים בכולנו. במהלך המסע של גמילה מסמים אתם תחוו את