השלמת שן שבורה: באילו חומרים לבחור

אנשים רבים שברו שן מתישהו במהלך החיים. אך מה יקרה במצב שבו אחת השיניים שנפגעו הן קדמיות? מה ניתן לעשות על מנת לסדר את הפן היפה והאסתטי של השיניים שלכם? במאמר הבא תכירו את כל המידע הנחוץ על מנת לטפל בעצמכם הכי טוב שאפשר!

אנשים רבים חווים את תקרית שבירת השן במהלך חייהם, תקרית שבירת השן יכולה להוות גם בעיה אסתטית במקרה של חבלה. אם השן עברה טראומה או טיפולים קודמים צבעה אף יכול להשתנות ולקבל גוון שונה – שחור, חום, אפור וצהוב יותר משכונתייה. איך אנו יכולים להתמודד עם הבעיה האסתטית בשיניים קדמיות? לכם כך שלחנו את אחד התחקירנים שלנו לברר אודות חוקר פרטי מחיר ולהפנותו עם טענות אלו למומחה רופא שיניים בלוד.

 

איך אפשר להשלים שן שבורה?

כיום יש מספר דרכים בהן נוכל להשלים שן שבורה, ניתן לעשות זאת באמצעות כתר, חרסינה, קומפוזיט וסתימה לבנה. החלטנו להסביר לכם קצת מכל סתימה לנוחיותכם.

טיפול

 

השלמת שן שבורה דרך סתימה לבנה

לרוב, כאשר השן השבורה ניזוקה במקצת והשבר הוא קטן הצורה השמרנית והטובה ביותר היא השלמת השן באמצעות סתימה לבנה. הפיתרון הינו פיתרון מהיר, יעיל וזול אך באותה נשימה דורש גם מקצועיות רחבה ליצירת השלמה עם השן הקיימת. אל לנו לשכוח שבשיטה זו אנו צריכים לתחזק את השחזור מאחר ולתסימה לבנה יש נטייה לשנות צבעה לאחר ספחית נוזלים וצבעים בעת שתיית קפה, עישון ועוד.

 

השלמת שן שניזוקה באמצעות ציפוי חרסינה

בשונה מסתימה לבנה, כאשר מדובר בשבר גדול יותר אשר פוגע בפה ברמה האסתטית בצורה רצינית ואנו רוצים למזער את הפגיעה ככל הניתן יש להשלים את השן עם ציפוי חרסינה. הפתרון הינו פתרון שמרני שבמהלכו מורידים כמות מועטה מחזית השן. הטכניקות בהן פועלים עדינות ומיומנות, לכן אנו צריכים לדעת שאנחנו אצל איש המקצוע הנכון. עובי הציפוי הינו דק מאוד ואף ברוב המקרים בלתי ניתן לראותו, בעובי של כ – 1 מ"מ. בסוף הציפוי מודבק על השן בטכניקה ייחודית. בשונה מסתימה לבנה הציפוי נראה מושלם ואסתטי יותר ואינו משנה את צבעו בהתאם להרגלי התזונה שלנו. חיסרון שלו הוא שבשל חבלה אפשרית לא תוכלו לתקן את הציפוי שוב ותצטרכו לעשות חדש.

השלמת שן שניזוקה באמצעות כתר

כאשר אנו מדברים על שבר שהוא רחב יותר, טיפלתם בו בצורה נוספת כגון טיפול שורש ונשאר הצורך בהשלמה גדולה מברגיל של השן תוך כדי שמירה על הכותרת יש להשלים את השן באמצעות כתר אשר מגן על השן, מחזיק אותה ושומר אותה אסתטית.

לעומת סתימה לבנה וחרסינה ההכנה של הכתר היא הכנה קצת יותר קשה ואגרסיבית. החומרים המומלצים היום לביצוע כתר קדמי הינם: זירקוניה וליתיום דיסליקאט.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בקבוקון
בריאות
מהו שמן סיבידי?

ידע הוא כוח בחיים וככל שאנו יודעים יותר כך אנו חזקים יותר, מוצלחים יותר ויודעים יותר טוב כיצד לנהל את חיינו. לא סתם אנשים אשר לומדים באוניברסיטה זמן רב מרוויחים

אופנוע ראשית
בריאות
כמה מסוכנת לבריאות רכיבה על אופנוע

כל אדם יודע שרכיבה על אופנוע היא עסק מסוכן, רובנו בטוחים שהסיבה לכך היא אחוז הפגיעה והתמותה כתוצאה ישירה מתאונות, בין אם הן עצמיות או בין אם הן מערבות כלי

חזה
שירותי בריאות
ניתוח להגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה הוא הליך רפואי קוסמטי שבמהלכו מחדירים לרקמת השד שתל סיליקון ובעזרתו השד נראה גדול יותר מוצק ועומד. ניתוח להגדלת חזה לא משפיע רק על המראה החיצוני למרות