השלמת שן שבורה: באילו חומרים לבחור

אנשים רבים שברו שן מתישהו במהלך החיים. אך מה יקרה במצב שבו אחת השיניים שנפגעו הן קדמיות? מה ניתן לעשות על מנת לסדר את הפן היפה והאסתטי של השיניים שלכם? במאמר הבא תכירו את כל המידע הנחוץ על מנת לטפל בעצמכם הכי טוב שאפשר!

אנשים רבים חווים את תקרית שבירת השן במהלך חייהם, תקרית שבירת השן יכולה להוות גם בעיה אסתטית במקרה של חבלה. אם השן עברה טראומה או טיפולים קודמים צבעה אף יכול להשתנות ולקבל גוון שונה – שחור, חום, אפור וצהוב יותר משכונתייה. איך אנו יכולים להתמודד עם הבעיה האסתטית בשיניים קדמיות? לכם כך שלחנו את אחד התחקירנים שלנו לברר אודות חוקר פרטי מחיר ולהפנותו עם טענות אלו למומחה רופא שיניים בלוד.

 

איך אפשר להשלים שן שבורה?

כיום יש מספר דרכים בהן נוכל להשלים שן שבורה, ניתן לעשות זאת באמצעות כתר, חרסינה, קומפוזיט וסתימה לבנה. החלטנו להסביר לכם קצת מכל סתימה לנוחיותכם.

טיפול

 

השלמת שן שבורה דרך סתימה לבנה

לרוב, כאשר השן השבורה ניזוקה במקצת והשבר הוא קטן הצורה השמרנית והטובה ביותר היא השלמת השן באמצעות סתימה לבנה. הפיתרון הינו פיתרון מהיר, יעיל וזול אך באותה נשימה דורש גם מקצועיות רחבה ליצירת השלמה עם השן הקיימת. אל לנו לשכוח שבשיטה זו אנו צריכים לתחזק את השחזור מאחר ולתסימה לבנה יש נטייה לשנות צבעה לאחר ספחית נוזלים וצבעים בעת שתיית קפה, עישון ועוד.

 

השלמת שן שניזוקה באמצעות ציפוי חרסינה

בשונה מסתימה לבנה, כאשר מדובר בשבר גדול יותר אשר פוגע בפה ברמה האסתטית בצורה רצינית ואנו רוצים למזער את הפגיעה ככל הניתן יש להשלים את השן עם ציפוי חרסינה. הפתרון הינו פתרון שמרני שבמהלכו מורידים כמות מועטה מחזית השן. הטכניקות בהן פועלים עדינות ומיומנות, לכן אנו צריכים לדעת שאנחנו אצל איש המקצוע הנכון. עובי הציפוי הינו דק מאוד ואף ברוב המקרים בלתי ניתן לראותו, בעובי של כ – 1 מ"מ. בסוף הציפוי מודבק על השן בטכניקה ייחודית. בשונה מסתימה לבנה הציפוי נראה מושלם ואסתטי יותר ואינו משנה את צבעו בהתאם להרגלי התזונה שלנו. חיסרון שלו הוא שבשל חבלה אפשרית לא תוכלו לתקן את הציפוי שוב ותצטרכו לעשות חדש.

השלמת שן שניזוקה באמצעות כתר

כאשר אנו מדברים על שבר שהוא רחב יותר, טיפלתם בו בצורה נוספת כגון טיפול שורש ונשאר הצורך בהשלמה גדולה מברגיל של השן תוך כדי שמירה על הכותרת יש להשלים את השן באמצעות כתר אשר מגן על השן, מחזיק אותה ושומר אותה אסתטית.

לעומת סתימה לבנה וחרסינה ההכנה של הכתר היא הכנה קצת יותר קשה ואגרסיבית. החומרים המומלצים היום לביצוע כתר קדמי הינם: זירקוניה וליתיום דיסליקאט.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
העין בעירה
בריאות
מתי ניתן לטפל בגלאוקומה באמצעות לייזר?

גלאוקומה או ברקית בעברית היא מחלה נפוצה ואחד משלושת הגורמים הנפוצים ביותר לעיוורון באוכלוסיית העולם ובישראל בפרט. ישנן דרכים שונות לטיפול בגלאוקומה הנעות החל מטיפול תרופתי הכולל טיפות מסוגים שונים

דימוי עצמי נמוך ראשית
בריאות
איך לעלות דימוי עצמי נמוך

בטוחים שאתם היחידים שסובלים מדימוי עצמי נמוך? כלום לא הולך לכם? אתם מסתובבים עם תחושה שאתם לא מצליחים להביע את עצמכם? כדאי שתדעו: הדברים תלויים רק בידיים שלכם ובהחלט יש

שיטות להרזיה מהירה

כולנו היינו שם. הג'ינס לא עולה עלינו באותה קלות, החולצה פתאום קצת צמודה מדי ובאופן כללי הגוף שלנו מרגיש קצת שונה. ירידה במשקל מעסיקה אותנו תמיד, לקראת אירוע משמעותי, לקראת