שיקום הפה ב-24 שעות, האם זה אפשרי?

השתלת שיניים מה זה?

השתלת שיניים זה תהליך בו מחליפים, באופן מלאכותי את שורשי השיניים על ידי תחליפים העשויים ממתכת. תחליפים אלו, מחליפים למעשה את שורש השן שנעקרה ועל בסיס המתכת בונים שן חלופית. ברוב המקרים השתל עשוי ממתכת טיטניום עליו מחברים שיניים מלאכותיות העשויות לרוב מחרסינה. השתלת שיניים היוותה תפנית בדרכי טיפול בבריאות הפה, ונתנה למטופלים רבים אשר סבלו מבעיות שיניים פתרון חיוני להתמודדות. יחד עם זאת, יש לציין שהשתלת שיניים מוצלחת תלויה  באופן מובהק בטיפול נכון ומקצועי ואבחון מדויק וישנם סיכונים, נדירים, העלולים להתרחש בהליך. לשם כך, על הרופא לבדוק את מטופליו ביסודיות, להכיר את העבר הרפואי שלהם, סגנון חייהם, תרופות שנלקחות באופן קבוע, ובהתאם לקבוע את הטיפול הנדרש והמעטפת הכרוכה בו.

למה לעשות השתלת שיניים?

השתלת שיניים מהווה פתרון יעיל לאנשים שסובלים מחיסרון שיניים או שיניים שאינן ברות טיפול אחר. קיימים פתרונות אחרים מהשתלה שלעיתים אינם טובים פחות, כמו למשל, לשים גשר מעל השן החסרה ועוד. כפי שנכתב מקודם, על הרופא להתאים את הטיפול למטופל הספציפי. השתלה שיניים, אם נבחרה כטיפול המתאים, מהווה פתרון לטווח ארוך במרבית המקרים. כמו כן, לאחר השתלה, יוכלו המטופלים ללעוס בצורה טובה המתקרבת כמעט ליכולת הלעיסה של אנשים בעלי שיניים טבעיות; מחקר הראה שיכולת הלעיסה עומדת על 95% מיכולת הלעיסה של שיניים רגילות.

שן בינה

מה תהליך השתלת השיניים כולל?

השתלת שיניים זהו ניתוח המתבצע על ידי איש מקצוע- רופא שיניים מומחה בנושא. לרוב, נעשה הניתוח במרפאות שיניים רגילות. לפני תחילת תהליך ההשתלה יש לבצע הכנות מקדימות לקליטת השתל. ראשית, מקבעים את השתל אל עצם הלסת. שנית, כמה חודשים לאחר מכן (בין 3-6 חודשים, תלוי אם השתל נעשה בלסת העליונה או התחתונה), חושפים את השתל ומתקינים עליו כיפת מתכת. שלישית, לאחר מספר שבועות, מתקינים על השתל את שן החרסינה. אך כיום התפתחו שיטות המאפשרות לבצע השתלה מלאה ביום אחד בלבד.

השתלת שיניים ביום אחד, האם זה אפשרי?

השתלת שיניים זהו טיפול שמוכר כבר שנים ארוכות ועל כן עבר שכלולים והתקדמות וכיום ניתן אף לבצע את התהליך ביום אחד בלבד. השתלת שיניים ביום אחד זהו עניין חדש, שכן בעבר היה התהליך ארוך ומסורבל יותר; השתלת השתלים, המתנה של מספר חודשים, ורק לאחר מכן התקנת השיניים החלופיות על השתלים. כיום, ישנן אפשרויות לבצע את התהליך ביום אחד בלבד. במסגרת הליך זה, מיד לאחר החדרת השתלים מותקנים כתרים זמניים. כך, תקופת ההמתנה האמורה נחסכת. יש לציין כי על מנת לבצע השתלת שיניים ביום אחד, יש לעמוד בתנאים שונים, אותם יש לבדוק אל מול רופא השיניים. אך נראה כי שכלול שיטות הרפואה הגיע גם לרפואה השיניים ומאפשר לבצע השתלת שיניים במהירות וללא זמן המתנה ממושך.

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בריאות

הקשר החזק בין ספורט לבין אורח חיים בריא

החדשות, העיתונות, הספורטאים, המאמנים, המורים והמחקר מצביעים על הקשר החזק בין ספורט לבין אורח חיים בריא. אנחנו שומעים על כך בכל מקום, ועם זאת, לפעמים לא ברור לנו עד הסוף

ליצן
בריאות

מהי סדנת צחוק ולמה זה בריא לנו

אחת המוסכמות שקנתה לה שביתה בדעתם של מרבית האנשים, בוגרים וצעירים כאחד, הינה שהצחוק הוא דבר בריא וקונסטרוקטיבי. הצחוק משחרר, הצחוק מרגיע ובהחלט משפר את ההרגשה. ואם הדברים האלה היו

מכונת פופקורן
תזונה בריאה

דיאטת פופקורן: חוות דעת

בעידן שבו אנחנו חיים יש אינספור דיאטות חדשות ומשונות, כי כולנו רוצים ליהנות מגוף מעוצב וחטוב. זה נשמע לכם מוכר? מידי פעם אתם מנסים דיאטה חדשה שיכולה להיות מושלמת עבורכם?