אילו שתלים טובים יותר חרסינה או זרקוניה?

אם בעבר מראה כתר בשיניים היה מאפיין עיקרי לדמותו של שודד דרכים שבחיוכו המאיים נוצצת שן זהב, כיום ניתן להשיג חיוך טבעי באמצעות טכנולוגיות שונות ושימוש בחומרים בעלי מראה טבעי להשתלה וכיסוי שיניים אבודות או שבורות. אילו סוגי שתלים נמצאים בשוק, מה חסרונותיהם ויתרונותיהם וכמובן, מה מחירם – כל זאת בכתבה הבאה.

 

סוגי הכתרים

כתרי חרסינה

לרוב מעוצבים ומוכנים על ידי טכנאי שיניים. מחירי שתלים מושפעים מסוג ואיכות החרסינה ולכן משתנים בין רופא לרופא. ניתן למצוא שני סוגים עיקריים של כתרי חרסינה:

כתר מתכת בשילוב חרסינה – כתר זה עשוי ממתכת, ומחופה בשכבת חרסינה על מנת להעניק לו מראה טבעי יותר.

כתר חרסינה מלאה – כתר העשוי כולו מחרסינה, ללא בסיס מתכת. צבעו של כתר העשי מחרסינה מלאה דומה יותר לצבע השיניים הטבעי.

כתר

 

כתרי זירקוניה

הזירוקניה היא חומר חדש יחסית המבוסס על יסוד הצורן, בעל איכותיות חוזק ומראה המתאימות במיוחד להשתלבות בריאה ואסטתית בחלל הפה. כתרי זרקוניה מתכוננים באופן ממוחשב ומודפסים בהדפסה תלת מימדית. בשל איכות החומר, הדפסתו במדפסת תלת מימד והצורך במכשור רפואי חדיש לצורך ההשתלה, מחירו של כתר זירקוניה גבוה ממחיר כתר חרסינה. סוגי כתרי הזירקוניה הנפוצים הם:

זירקוניה בשילוב חרסינה – כתר העשוי משתי שכבות, האחת של חרסינה והשניה של זירקוניה.

זירקוניה מלאה – כתר העשוי משכבה אחת מלאה של זירקוניה.

 

יתרונות וחסרונות

לכתר שבסיסו מתכת המצופה בחרסינה מספר חסרונות הנובעים מנוכחות המתכת בשתל. תהלכיים של קורוזיה עשויים ליצור קו כהה על החניכיים בקרבת השן, ונוכחות המתכת מכניסה גוונים אפורים לכתר שמפחיתים מטבעיות מראה השן. בנוסף, בשל הצורך בשכבת חרסינה עבה יחסית לטשטוש המתכת, נדרש שיוף משמעותי יותר של השן הקיימת, שמשאיר אותה חלשה יחסית לשיטות אחרות.

כתרי חרסינה מלאה מאפשרים להגיע למראה טבעי יחסית לכתרים בעלי שכבת מתכת, המכניסה גוונים כהים הדורשים טשטוש. בנוסף, בזכות העובדה שהכתר לא מכיל מתכת, אין חשש לתהליכי קורוזיה הצובעים את החניכיים.

כתרי זירוקניה החדשים יחסית משלבים עמידות גבוהה וחוזק עם גוון טבעי הדומה מאוד לגוון השן הטבעי. הכנת השן לכתר זרקוניה דורשת שיוף מועט יותר מכתר המשלב חרסינה ומתכת, ובכך משאירה את השן הקיימת חזקה יותר. מבין שלושת האפשרויות, כתר הזירקוניה יוצר את המראה הדומה ביותר למראה שן טבעית.

 

שיקולים בבחירת סוג הכתר

לעיתים קרובות התשובה לשאלה מה עדיף אינה חד משמעית ותלויה במגוון משתנים – מיקום השן, מבנה הפה וגובה החיוך. רופא מומחה ובעל ניסיון יוכל לייעץ לך בבחירת הכתר המתאים ביותר, ולמנוע ממך להוציא סכומים גבוהים על כתר יקר ללא הצדקה.

בחירת כתר נבונה יכולה לאפשר לך לבחור בכתר זול יותר המתאים לאזור נסתר בפה ומשאירה אותך עם עודף שיספיק ללקיחת מונית גדולה לנתב"ג ולטוס לחופשה בה תוכל להשוויץ בחיוך החדש והמלא שלך.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סמים ראשית
קנאביס וCBD
כמה עולה תהליך הגמילה מסמים

תהליך הגמילה מסמים הוא מסע, הוא מסע שלכם אל מול עצמכם ואל תוך עצמכם, גם אל תוך החלקים הפחות נעימים שקיימים בכולנו. במהלך המסע של גמילה מסמים אתם תחוו את