תקופה החלמה וקליטת השתלים

השתלת שיניים נחשבת בעיניי רבים להליך ארוך וקשה, אולם גישה זאת בהרבה מקרים איננה נכונה, אמנם תקופה החלמה וקליטת השתלים ארוכה יחסית אך היא לא כרוכה בסבל רב, רק בסבלנות שבסופה יזכה המטופל לחיוך לבן ובריא.

עקירת השיניים והתקנת השתלים

להליך השתלת השיניים יש שלושה שלבים עיקריים, הראשון כולל את עקירת השיניים הבעייתיות, לאחר מכן ישנה תקופת החלמה של מספר שבועות בסופן משתילים את שתלי השיניים החדשות ולאחר תקופת המתנה של מספר חודשים מתקינים את ציפוי החרסינה שמעניק למטופל פה בריא ולבן.

להליך השתלת השיניים יש חשיבות רבה למטופלים, חלק מהמטופלים מגיעים לרופא כשמצב הפה שלהם בכי רע, ברמה שפוגעת בתפקוד היום יומי, השתלת שיניים נחשבת לטיפול שאחוזי ההצלחה בו גבוהים במיוחד, מעל 95 אחוז ולכן היא מהווה פתרון מצויין למי שסובל מבעיות בשיניים.

תקופת ההחלמה לאחר עקירת השיניים

כאשר עוקרים את השיניים בגלל דלקת מסוג זה או אחר יש לחכות תקופה של כחודשיים וחצי שבמסגרתה הדלקת תחלים, אין אפשרות להשתיל קלט באזור שנגוע בדלקת ולכן רק לאחר תקופת ההחלה ניתן יהיה להמשיך בהליך.

במקרים אחרים בהם אין מדובר בדלקת ובמקרים בהן הלסת לא פגועה ניתן להשתיל את הקלטים מיד לאחר עקירת השן בהליך מהיר ופשוט יחסית, כך תקופת ההחלמה תנוצל לטובת קליטת השתל והחלמת הפה במקביל.

שתלים

החלמה לאחר התקנת השתלים

בשלב הבא בהליך השתל מותקן בעצם, במסגרת הליך זה קודחים את העצם של הלסת כדי להחדיר לתוכה את השתלים והוא נחשב להליך אלים יחסית שמבוצע ברוב הגדול של המקרים בהרדמה מקומית ולפעמים מלאה.

במסגרת התהליך תאים חדשים נוצרים שמטרתם לעטוף את השתלים שהוחדרו, בהליך הדרגתי נוצרת עצם שלמעשה מקבעת את השתלים במקומם ומאפשרת להתקדם לשלב הבא בהשתלה, הדבקת ציפוי החרסינה.

תהליך זה אורל לרוב בין שלושה לארבעה חודשים כאשר ללסת שבה בוצעה ההליך יש השפעה על משך הזמן, לרוב הליך ההחלמה קצר יותר כאשר הוא מבוצע בלסת התחתונה שמחלימה בקלות רבה יותר.

חשוב  לדעת שמדובר בהליך שלוקח זמן ומומלץ שלא להאיץ בו כדי שההשתלה תבוצע על הצד הטוב ביותר, רופאים שיציעו לבצע את ההליך במהירות גבוהה יותר מסכנים את המטופלים שלהם שלא לצורך.

השתלות שיניים בישראל

השתלות שיניים בתל אביב, ירושלים, חיפה ובשאר ערי ישראל מבוצעות לרוב על ידי מרפאות פרטיות, אם אתם מעוניינים לבחון את האפשרות חשוב לברר מה המוניטין של המרפאה ומה אחוזי ההצלחה שלה בביצוע ההליך.

בחירת מרפאה טובה תהפוך את ההליך לפשוט וקל בהרבה ותבטיח לכם שיניים בריאות וחזקות, אנו ממליצים לבחון מספר מרפאות לפני שמקבלים החלטה סופית לגבי המרפאה שבה תבצעו את תהליך ההשתלה.

 

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אישה יפה
אסתטיקה
איך להראות צעירה יותר במספר שלבים

את מוצאת את עצמך מביטה במראה יום אחרי יום ומגלה עוד ועוד קמטים? אותם פנים יפות שבעבר היו לך נראות לך בעיקר מבוגרות, שלא לומר זקנות? אם כך, ברור מדוע

עמוד שידרה
בריאות
כיצד לשמור על בריאות הגב בנהיגה ברכב?

מאחר שכולנו מבלים לא מעט זמן מאחורי ההגה ובעמידה גם בפקקים, חשוב לדעת כיצד לשמור על הגב שלנו. אנחנו מזמינים אתכם להכיר טיפים לשמירה על הגב בזמן נהיגה ובזמן עמידה